02.05.2018 14:20


Aktuálně: Údolní ulice bude dlouhodobě uzavřena. Dnes v ní začala rekonstrukce

Autor: Rudolf Požár | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnešním dnem dělníci zahájili druhou etapu rekonstrukce Údolní ulice. Tentokrát budou opravovat inženýrské sítě. Uzavírka Údolní ulice od křižovatky s ulicí Úvoz po ulici Kraví hora omezí automobilovou i hromadnou dopravu. Doba rekonstrukce se odhaduje na jeden rok.

Oprava ulice Údolní potrvá nejméně jeden rok. Foto: Rudolf Požár

Brno – Počínaje dneškem řidiči neprojedou Údolní ulicí, konkrétně od křižovatky s ulicí Úvoz po křižovatku s ulicí Kraví hora. Začala zde totiž dlouhodobá rekonstrukce všech inženýrských sítí včetně tramvajové trati. Změny nastanou také v hromadné dopravě. 

Omezení se dotkne tramvajové linky číslo 4. „Linka 4 je provozovaná obousměrnými tramvajemi a bude ukončena v zastávce Úvoz. Náhradní dopravu na náměstí Míru zajišťuje mimořádná autobusová linka x4,“ řekla mluvčí brněnského Dopravního podniku Barbora Doležalová. Náhradní linka x4 bude jezdit po trolejbusových trasách 39 a 38 na Náměstí Míru, kde bude navazovat na linku 68. „Z pohledu nabídky spojů a dostupnosti doporučujeme využívat prioritně trasu linky 68 přes zastávku Tábor,“ doplnila Doležalová.

Rekonstruovat se bude kompletně celá ulice včetně tramvajové trati. Objízdná trasa vede ulicemi Úvoz, Tvrdého, Barvičova, Roubalova a Lerchova. Podle mluvčího městské policie Jakuba Ghanema zatím nedochází k významným dopravním komplikacím. Situaci na místě monitorovala ráno hlídka městské policie.

Zakázku vysoutěžila společnost Brno, Údolní – FIRESTA a DS Brno. Práce budou stát necelých 209 milionů korun a Teplárny Brno budou v místě rekonstrukce současně vyměňovat parovody a horkovody. Opravy budou trvat dvanáct měsíců a jejich součástí bude i rekonstrukce ulic Kampelíkova a Klácelova. Celkové dokončení stavby se očekává až v roce 2020.

Klíčová slova: Údolní, rekonstrukce, uzavírka, tramvaj č.4, Brno,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.