19.05.2016 23:59

Aktuálně: Tým FC Coco Aradza přehrál Morávii Brno s výsledkem 3:2

Autor: Michaela Tvrdíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči FC Coco Aradza se ve čtvrtek v podvečer utkali v jednadvacátém kole Eko Century ligy s o tři body lepší Morávií Brno. Oba celky se pohybují na spodních příčkách tabulky, proto je jejich cílem získat co nejvíce bodů a dostat se do baráže, tedy do nesestupových míst. Šedesáti minutové klání dopadlo lépe pro členy týmu FC Coco Aradza, kteří porazili soupeře výsledkem 3:2 a připisují si tak v pořadí druhou výhru.

Brno – Tým FC Coco Aradza se střetl s tabulkově lepším soupeřem Morávií Brno. Zápas jednadvacátého kola brněnské třetí ligy malé kopané, Eko century ligy, se konal ve čtvrtek v podvečer v Brně. Diváci v areálu Vysokého učení technického byli svědky napínavého souboje, ze kterého vyšli po šedesáti minutách vítězně hráči ve žlutých dresech týmu FC Coco Aradza.

„Zápas to byl pěkný, ale je vidět, že zejména žlutí nejsou stoprocentně sehraní. Když na tom zapracují, mohli by v budoucnu překvapit,“ komentoval dění divák Dominik Bláha.

Zástupci obou celků si vážnost svého postavení v tabulce velice dobře uvědomovali, proto šli do zápasu na plno od samého začátku. Skóre úvodní třicetiminutovky však otevřel až v sedmnácté minutě Goldmann, který po přesné přihrávce z pravého křídla vystřelil k pravé tyči a dostal tak Kanárky do vedení.

Nepřímý kop v prvním poločasu (foto: Michaela Tvrdíková)

To se však změnilo o pět minut později, když se po dorážce z centru trefil Neupauer a stav vyrovnal. O drama na konci prvního poločasu se postaral Shadrach, který střílel kvůli nedovolenému bránění nepřímý kop z pěti metrů. Moráviáci ho však ubránili. Bylo jasné, že o výsledku rozhodne až druhá půlka.

Stejně jako v první části zápasu, i ve druhé byli aktivnější a důraznější na balónu hráči ve žlutých barvách. To se potvrdilo v sedmatřicáté minutě, kdy obránce Kanárků Kopecký utekl těsně za půlkou protihráčům a poslal přesnou nahrávku před bránu Kudýnovi, který zajistil Coco Aradze opět jednogólový náskok.

FC Coco Aradza v zápasu s Morávií Brno (foto: Michaela Tvrdíková)

Ten ještě zvýšil na 3:1 v pětačtiřicáté minutě tečovanou střelou Ticháček, který dostal přesnou přihrávku od Kotíka z levého křídla. V poslední patnáctiminutovce brankáře Kanárků překvapil Coník, který se trefil k pravé tyči. Výsledek už ale změnit nestihl. Morávia podlehla těsně 2:3 a tři body si odnesla FC Coco Aradza.

„Jsem s výsledkem spokojený. Jsme mezi posledními, proto se snažíme dostat aspoň na nesestupová místa. Ze dvou posledních zápasů máme šest bodů a i když to dnes mohlo být lepší, počítá se to,“ řekl brankář a kapitán Coco Aradzy Tomáš Anděl.

Klíčová slova: malá kopaná, třetí liga, zápas