18.04.2018 20:50

Aktuálně: Třinec v Brně stahoval, ale na výhru nedosáhl. Druhý bod pro Kometu vystřelil Vincour

Autor: Ondřej Zoubek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští hokejisté zvítězili ve třetím finále play off hokejové extraligy 3:2 a ujali se vedení v sérii. Třinec sice ve druhé třetině stáhl dvoubrankové manko, následně ubránil dvojnásobné oslabení, ale ve třetí části byl krátký na kombinaci Leoše Čermáka se střelcem Tomášem Vincourem. Na rozdíl od zápasů v Třinci se první duel na ledě Brna obešel bez větších šarvátek.

Autor: Ondřej Zoubek

Brno - Hokejisté Komety Brno porazili Třinec 3:2 a ve finálové sérii play off hokejové extraligy se ujali vedení 2:1. Jihomoravané si v první polovině zápasu vybudovali náskok dvou branek, Oceláři tuto ztrátu smazali, ale na gól Tomáše Vincoura už zareagovat nedokázali.

Obě mužstva nastoupila k prvnímu zápasu v Brně se změnami v sestavě. Domácí nasadili útočníka Martina Dočekala, zotaveného po zranění ruky, třineckou sestavu doplnili obránce Vladimír Roth s forvardem Romanem Vlachem. Lepší vstup do třetího finále měla Kometa. Haščákovu střelu vychytal brankář Hrubec, Hynek Zohorna mířil do tyčky a v šesté minutě otevřel skóre Tomáš Bartejs. Brněnský obránce využil zmatku před třineckou bránou a doklepl odražený puk do sítě.

Oceláři mohli srovnat po úniku Doudery, toho však vychytal domácí gólman Čiliak. Ve zbytku první části se hrál z obou stran spíše opatrný a pomalý hokej s minimem šancí. Na začátku prostředního dějství nedovolil Čiliak skórovat ani Ondřeji Kovařčíkovi a o pár minut později rozjásal zaplněné Rondo Luboš Horký.

Dvacetiletý útočník Komety přebral puk v plné jízdě a zády k brance, kličkou se zbavil bránícího Krajíčka a prostřelil Hrubce. "Udělal jsem, co mi v tu chvíli přišlo nejlepší. Střela to nebyla špatná, ale ani mi to zrovna nesedlo," usmíval se Luboš Horký. Radost domácích však trvala jen patnáct sekund, po kombinaci s Rothem snížil střelou zblízka Ondřej Kovařčík na 1:2 z třineckého pohledu. "Aron (Chmielewski) vydoloval puk a já jsem ho jen přiklepl Kovymu (Ondřeji Kovařčíkovi), který to dával do prázdné," popisoval obránce Vladimír Roth.

Třinec po vstřeleném gólu ožil. Chmielewski dobrou šanci ještě nevyužil, ale když se do puku v přesilovce po přihrávce od Svačiny opřel David Cienciala, bylo vyrovnáno. Kometa se octla v herním útlumu a musela odrážet akce aktivního soupeře. "Ve druhé třetině jsme hráli hrozně. Každý si dělal, co chtěl, nebyl v tom žádný systém. Mohli jsme být rádi, že jsme nedostali více gólů," hodnotil Horký.

V poslední minutě druhé třetiny byl Chmielewski potrestán čtyřmi minutami za vysokou hůl v obličeji Gulašiho a po dalším faulu Draveckého hráli Brňané dvouminutovou přesilovku pět na tři. Třinec dlouhé dvojnásobné oslabení ustál a dál živil šanci na výhru.

Chmielewski neproměnil při střele z mezikruží ani svou další příležitost a Kometa náhle udeřila z protiútoku. Odražený puk sebral Čermák a z pravého kruhu přihrál naslepo před branku. Kotouč prošel přes Musila a Matyáše, Tomáši Vincourovi zbývalo už jen zasunout puk za bezmocného Hrubce. Oceláře třetí inkasovaný gól definitivně zlomil.

Brňané je k závěrečnému tlaku nepustili a po bojovném výkonu zvítězili 3:2. "Doufali jsme, že je ubráněným oslabením nahlodáme, ale jejich gól přišel hrozně rychle. Na konci nám chyběly síly, dost jsme jich ztratili v oslabeních, a navíc bylo v hale pořádně horko," poznamenal Roth. Třinci tedy nepomohlo ani vyrovnání z 0:2 na 2:2 a před čtvrtečním čtvrtým zápasem finále jeden bod ztrácí.

Klíčová slova: hokej, Tipsport extraliga, play off, finále, HC Oceláři Třinec, HC Kometa Brno, Tomáš Vincour, Luboš Horký, Vladimír Roth