07.05.2017 12:11


Aktuálně: Těhotné ženy dnes na brněnském koupališti Riviéra možná překonají rekord

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Návštěvnice Festivalu těhotenství na koupališti Riviéra-Brno mohou dnes překonat rekord v počtu těhotných na jednom místě. Pořadatelé uspořádali festival k příležitosti Světového dne těhotenství, který sami založili. Cíle mají nemalé, do budoucnosti doufají v uznání Světového dne těhotenství oficiálně.

0

Brno – Areál brněnského koupaliště Riviéra dnes zaplnily rodiny s dětmi i těhotné ženy. Na oslavu Světového dne těhotenství, který sami před třemi lety založili, připravili organizátoři Festivalu těhotenství pro návštěvníky program týkající se těhotenství a všeho okolo něj. „S nápadem založit Světový den těhotenství přišel můj manžel. Všimnul si, že na světě existují dny všeho možného od zipů po vrabce, ale těhotenství svůj den nemá,“ popsala organizátorka akce Majka Staňková.

Pořadatelé Festivalu těhotenství dnes plánují překonat rekord v počtu těhotných na jednom místě. „Není to zde o určitém čísle, kterého by chtěli organizátoři dosáhnout. Jde spíše o pokus. Vstup je zdarma a předpokládaný počet tak dopředu netušíme," vysvětlila komisařka z agetury Dobrý den Pelhřimov Barbora Vaňková, která na akci kontroluje rozdávání pásek. Těhotné ženy dostanou u vstupu růžovou pásku na ruku a budou tak započítány. Finální číslo zúčastněných ohlásí organizátoři po šesté hodině večerní.

O hudební doprovod se na akci postará mimo jiné Petr Bende nebo Tomáš Klus, který je letošním patronem festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na odborné přednášky, stánky se zdravou výživou i dětským oblečením, ale i praktické ukázky. Pro muže nachystali zástupci České asociace dul na příklad takzvaná bříška pro muže. „Tyto speciální vesty váží zhruba deset kilogramů. Mají mužům hlavně přiblížit, jakou tíhu musí žena v těhotenství vlastně unést," řekla Kristýna Beránková z České asociace dul.

Cílem pořadatelů je, aby časem vzniknul skutečně světový svátek dne těhotenství. „Některé dny vyhlašují oficiálně instituce. Ale druhou možností je vymyslet si den a začít ho oficiálně slavit. Úkolem daného člověka pak je udělat z toho oslavný den a dát ho do širšího podvědomí. Založili jsme Světový den těhotenství před třemi lety a chceme ho pořád rozšiřovat dál," dodala Staňková. Festival dnes potrvá do deváté hodiny večerní.

Klíčová slova: těhotenství, Riviéra, festival, rekord

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.