26.03.2016 22:45

Aktuálně: Táborští hokejisté zničili v sobotním utkání play-off druhé ligy jablonecké Vlky osmi góly

Autor: Michaela Rybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Druholigoví táborští hokejisté jsou o krok blíž k postupu do vyšší soutěže. Minulý týden v semifinále play-off změřili síly se soupeři ze Žďáru nad Sázavou. Konečný výsledek 3:1 na zápasy vyzněl ve prospěch táborského týmu, a Kohouti tak po roce opět bojují o kvalifikaci do WSM ligy. V sobotním zápase porazili Jablonec nad Nisou jasně 8:2.

Tábor – Výsledek sobotního zápasu o kvalifikaci do WSM ligy posunul hokejisty z husitského města o krok blíže k cíli. V základní hrací době porazili Vlky z Jablonce nad Nisou 8:2, a blíží se tak k nahrazení hokejistů Šumperku v druhé nejvyšší soutěži.

Vhození slavnostního buly ministrem Janem Mládkem Foto: Michaela Rybová

Zápas zahájila hokejová hala zpěvem národní hymny, po které vhodil slavnostní buly rodilý Jihočech a současný ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Pro domácí Tábor nezačal souboj dobře. V desáté minutě první třetiny vstřelil gól útočník Jablonce Marek Frk. Odpověď Kohoutů přišla za necelou minutu a půl, kdy dostal puk za záda jabloneckého brankáře Radek Pechánek. Diváci ho za to odměnili zpěvem husitského chorálu „Ktož jsú boží bojovníci“.

Na začátku druhé třetiny měli domácí několik šancí. V gól jednu z nich proměnil až ve dvanácté minutě obránce Michal Klíma. Poté se v oslabení Kohoutů trefil táborský kapitán Jakub Matušík. Fanoušci reagovali dvěma mexickými vlnami. Pět vteřin před koncem druhé třetiny se do jablonecké brány trefil domácí obránce Jan Kanov, a zvedl tak skóre na 4:1.

O přestávce mezi druhou a třetí třetinou si mohli vylosovaní diváci vyzkoušet v soutěži střelbu na bránu a vyhrát hokejové dresy. Potom už následovala třetí třetina a konečná bitva, ve které padaly góly v průměru každé čtyři minuty. Hned v první minutě šel do úniku táborský útočník Radek Seidl a protlačil puk do jablonecké brány. Už za třicet vteřin však hosté využili svojí přesilovky a obránce Petr Pilař vsadil do branky domácích druhý a zároveň poslední gól Jablonce.

Vlci vyměnili brankáře, ale i tak následovaly v rychlém sledu tři góly od domácích Kohoutů. Podruhé v zápase se trefil kapitán Jakub Matušík, po něm ještě přidal další zásah obránce Martin Havran a poslední gól zápasu vsadil do brány Jablonce domácí útočník David Kellner.

„Dělali jsme, co jsme mohli, ale bohužel soupeř byl silnější. Budeme se to snažit změnit v odvetném utkání,“ řekl po zápase jablonecký Marek Frk.

Táborští hokejisté po utkání odměnili téměř čtyři tisíce přítomných fanoušků za podporu předvedením tradiční sestavy „lodička“, kdy vsedě za sebou převeslovali na šířku lední plochu, a také objetím kluziště s transparentem „Fanoušci, děkujeme“.

Vítězná lodička táborských Kohoutů. Foto: Michaela Rybová

„Doufám, že Kohouti svoji formu udrží, tohle byl skvělý výkon. Jako soupeře z východní skupiny bych chtěl asi Vsetín, ale uvidíme,“ dodal dvaadvacetiletý fanoušek Filip Němec.

Další zápas čeká hokejisty husitského města v úterý, kdy budou hrát proti Vsetínu nebo Frýdku-Místku z východní skupiny. Ve finále východní skupiny bojuje Vsetín s farmou extraligového Třince z Frýdku-Místku. Následující pondělí se utkají v odvetném zápase s Jabloncem nad Nisou. O tři dny později zkříží táborští hokejky opět se soupeřem z východu.

Hockey Club Tábor – HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:2 (1:1, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 11. Pechánek (Dvořák), 33. Klíma (Boháč), 39. Matušík (Kanov, Březina), 40. Kanov (Matušík, Kolomý), 41. Seidl (Matušík), 49. Matušík, 53. Havran (Boháč), 58. Kellner (Polodna, Boháč) – 10. Frk (Petrmichl, Bříška), 42. Pilař (Bříška)

Klíčová slova: hokej, Tábor, play-off