07.04.2016 22:56

Aktuálně: Táborští hokejisté nepostoupili do první ligy

Autor: Michaela Rybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Druholigoví táborští hokejisté dnes přišli o možnost postupu do první ligy, když na domácím hřišti prohráli s  frýdecko-místeckým mužstvem 3:5. V prvním zápase barážové série Kohouti zničili osmi góly Jablonec nad Nisou, v dalších utkáních se však štěstěna přiklonila k jejich soupeřům. Ve druhém barážovém klání Frýdek-Místek vedl již od první třetiny a zápas skončil v poměru 4:1 v neprospěch Táborských. V pondělním odvetném zápase s Jabloncem nad Nisou pak hráči Tábora neskórovali vůbec, naopak čtyři branky inkasovali.

Tábor – Výsledkem čtvrtečního barážového utkání o postup do WSM ligy si táborští hokejisté definitivně uzavřeli pomyslnou bránu do vyšší soutěže. Sestupující hokejisty Šumperku tak Kohouti v druhé nejvyšší soutěži nenahradí. Táborská hokejová družina podlehla v základní hrací době na domácím hřišti frýdecko-místeckým Rysům 3:5.

Hokejový druholigový zápas Tábora s Frýdkem-Místkem / Autor: Michaela Rybová

Skóre zápasu měnili poprvé hráči Frýdku-Místku, když ve třetí minutě dostal útočník Tomáš Franek puk za záda táborského brankáře Tomáše Klestila. Stav srovnal o deset minut později domácí útočník Marek Vaniš, který projel celé kluziště a backhandem zakončil k tyči. Vzápětí jej napodobil útočník David Kellner a poslal tak mužstvo z husitského města do vedení.

Domácím se pomstili dva Tomášové, přesněji útočníci Tomáš Káňa a Tomáš Ranek. Oba hráči překonali v šesté minutě druhé třetiny v rychlém sledu táborského gólmana Tomáše Klestila a poslali tak hosty do vedení. Náskok zvýšil o pět minut později útočník Ondřej Kovarčík, který se ocitl sám mezi kruhy a svou šanci využil dokonale. O snížení se postaral táborský obránce Filip Kolomý, když uklidil puk do odkryté branky frýdecko-místeckého mužstva, za což ho fanoušci odměnili tradičním husitským pokřikem „Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme“.

V poslední třetině se diváci dočkali jen jediného gólu, když deset minut před koncem zvýšil na dvoubrankový náskok hráč slezského mužstva Marian Adámek.

„Slušnou výchozí pozici jsme si zkomplikovali prohrou s Jabloncem, bez gólů to prostě nejde. Na druhou stranu, dnes jsme Frýdek-Místek docela potrápili. Byl to důstojný soupeř na konec,“ řekl trenér táborského hokejového mužstva Arpád Györi.

Fanoušci domácímu mužstvu výsledek nezazlívali a na konci utkání rozvinuli transparent s děkovným vzkazem. „Postup jsem klukům moc přál a chodil jsem pravidelně fandit. To, že zůstanou ve druhé lize, zkousnu. Věřím, že se následující rok dobře připraví, a pak to vyjde,“ uvedl fanoušek táborských Kohoutů Martin Tomšík.

Táborským hokejistům se podařilo poprvé do druhé nejvyšší soutěže probojovat před sedmi lety, když v sezóně 2008/2009 vyhráli druholigové play-off. Mužstvo z husitského města v následující sezóně posílili někteří bývalí reprezentanti. Klub však neměl dostatek peněz, došlo k insolvenčnímu řízení a představitelé klubu se museli vzdát prvoligové licence. Další sezónu hráli hokejisté Tábora pouze jihočeskou krajskou soutěž. Později se jim podařilo postoupit zpět mezi druholigové týmy a od sezóny 2012/2013 se každoročně účastní baráže postup do druhé nejvyšší ligy, doposud se jim ale nepodařilo uspět.

HC TÁBOR – HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Vaniš (Boháč), 16. Kellner (Boháč, Černý), 34. Kolomý (Boháč, Vaniš) – 4. Franek (O. Kovařčík), 26. Káňa, 26. Franek (Kowalczyk, Piecha), 31. O. Kovařčík (Franek, Cienciala), 48. Klimša (Dresler)

Klíčová slova: hokej, Tábor, druhá liga, play-off