11.10.2017 12:34


Aktuálně: Studenti zaplnili atrium FSS. Začal Jarmark Spolků

Autor: Zuzana Kašparová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studentské organizace rozmístily ve středu 11. října své stánky v atriu brněnské Fakulty sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity. Návštěvníci si letos vybírají z více než dvaceti sdružení, do kterých se mohou ve svém volném čase zapojit. Kromě letáků, samolepek či úsměvů si někteří jedinci ze spolků pro zájemce připravili i drobné občerstvení. Akce začala v deset hodin ráno a skončí ve čtyři hodiny odpoledne. 

BRNO - Již od rána chodily do fakultního atria desítky lidí objevovat možnosti studentské života, najít si svůj spolek. Mezi organizacemi na letošním Jarmarku Spolků studenti našli různě zaměřená sdružení, například mezinárodní organizaci AIESEC, Debatní klub MU či několik studentských médií, do kterých mohou přispívat. Jarmark pořádáme, abychom návštěvníkům ukázali, co vše kromě vyučování mohou dělat. Shromáždit spolky ve stejnou dobu v atriu pomůže studentům si o aktivitách těchto sdružení udělat celistvý obrázek," řekla Johana Bojanovská ze studentské organizace Munie, jež akci každý rok zařizuje.Na Jarmarku Spolků bylo letos přes dvacet studentských sdružení.

Každoročně se Jarmarku účastní i lidé zapojení ve vzdělávací organizaci Be International. Tentokrát v atriu postavili barevné stanoviště plné světýlek a výstřižků. „Jarmark je pro nás možností prezentovat naši práci a nalákat k nám dobrovolníky. Víme, že osobní kontakt je velmi důležitý. Pokaždé se k nám díky této akci přidá několik nováčků," řekl Michal Hahn z Be International. „Někteří studenti se o nás zajímali již před touto událostí, a tak tu mají možnost se k nám dostat blíž," dodal Hahn.

Studenti si od stánků odnášeli letáky, ptali se na aktivity organizací a dávali své emaily těm spolkům, od kterých chtěli získávat pravidelné informace. „Nemám, co dělat. Všichni mí kamarádi jsou aktivnější než já, něco vyrábějí nebo se někde angažují. Připadám si nevyužitá. Přišla jsem se podívat, jestli tu něco pro sebe najdu," řekla studentka biologie Karolína Hanzáková držící letáky univerzitního pěveckého sboru. 

Klíčová slova: Jarmark Spolků, FSS, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.