28.04.2019 19:43


Aktuálně: Srážka vlaku s člověkem přerušila provoz u Polomi

Autor: Jolanta Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rychlík z Prahy do Košic srazil dnes odpoledne nedaleko Hranic na Moravě člověka. Jednou z možných příčin nehody je, že osoba, které svým zraněním na místě podlehla, se pohybovala v kolejišti záměrně se sebevražedným úmyslem.

Typ lokomotivy, který osobu na trati srazil

Přerovsko - Krátce po osmnácté hodině usmrtil u Polomi rychlík směřující do Košic osobu v kolejišti. Provoz na trati je přerušen do deváté hodiny večer kvůli vyšetřování příčiny a znovuzprůjezdnění tratě.

Přerušení provozu se dotýká všech vlaků na trati mezi Ostravou a Prahou, která je zejména v neděli večer velmi vytížena posílenými spoji. Náhradní doprava pro cestující z vlaku, který osobu srazil není zavedena. „Snažíme se zbytečně nevyvolávat paniku a nepřenášet ji tak na cestující, i když se jedná o tragickou událost," vyjádřil se ke srážce steward Michael Kružík. 

Cestujícím se cesta na Slovensko prodlouží nejméně o dvě hodiny. Nejvíce jim vadí, že nevědí, kdy se vlak znovu rozjede. „Nikdo nám neřekl, kdy znovu pojedeme, je to stresující. Už několik minut stojíme, mohli by nám alespoň donést něco k pití a jídlu," vyjádřila se cestující Patricie Bártová. 

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se snaží trať co nejdříve zprůjezdnit. „Po sedmé hodině by měl být provoz obnovem alespoň po jedné koleji," uvedl mluvčí SŽDC Pavel Tesař. Ke kompenzování zpoždění cestujícím se společnost RegioJet, jejíž vlak osobu srazil, zatím nevyjádřila.

Klíčová slova: vlak, aktualita, mimořádná událost, srážka s vlakem

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.