14.05.2019 23:21


Aktuálně: Slam žen v Brně má dvě vítězky, rýmovalo se na téma ekologie i matematiky

Autor: Tereza Kráčmarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Sedm vystupujících se v úterý 14. května snažilo zaujmout porotu na Slamu žen v Brně. Při jejich vystoupeních zazněla témata jako je ekologie, matematika nebo práva žen. Vítězkami nakonec publikum zvolilo slamerky Bradku a Theu.

Autor: Tereza Kráčmarová

Brno – Slam žen se dnes 14. května večer konal v ArtBaru Druhý Pád v Brně. Celkem se na pódiu vystřídalo sedm vystupujících neboli slamerek. V hledišti celou exhibici pozorovalo zhruba čtyřicet diváků. Vítězka nakonec nebyla jedna, ale rovnou dvě.

Témata slamů byla různá, od práv žen po ekologii nebo matematiku. Některé slamerky zvolily i improvizaci. Každá z nich předvedla dvě vystoupení. Diváci rozhodli pomocí karet s body o vítězce dnešní události. Shodou okolností ale nevybrali jen jednu vítězku. S rovným počtem bodů zvítězily dvě vystupující, které se představily pod pseudonymy Bradka a Thea.

Bradka nevystupovala na slamu poprvé. „Podobných akcí už se účastním zhruba rok a půl. Dnes jsem předvedla jedno osvědčené vystoupení, v druhé části jsem představila moji novinku,“ uvedla Bradka alias Radka Grohová. Doplnila také, že její druhé číslo s názvem “Proč” si chystala na poslední chvíli a potěšilo ji, jak pozitivní ohlas sklidila.

Na exhibici se přišel podívat student obecné matematiky David Lánský. „Fandil jsem Bradce. Nejvíce ze všech se jí slam rýmoval, a to oceňuji,“ řekl Lánský. Dodal také, že ho Bradka dokázala pobavit, a také její verše dávaly smysl.

Slam poetry je specifický styl přednesu, který kombinuje verš a zpěv, ale nemá přesně daná pravidla. Vystupující musí zaujmout publikum, z kterého náhodně vybraní diváci mohou slamery hodnotit na stupnici od nuly do deseti. Od klasického stand-upu se liší svojí zpěvností, rytmičností a důrazem na rým.
Klíčová slova: slam, slam poetry, aktualita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.