16.05.2018 19:28


Aktuálně: Sezonní jídelníčky nebo sladké tečky mohou návštěvníci ochutnat na Slavnostech dobrého jídla

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slavnosti dobrého jídla organizátoři zahájili na náměstí Svobody dnes po jedenácté hodině ráno. Hosté si pochutnají na vybraných menu od brněnských cukrářů a restauratérů až do soboty. Návštěvníci mohou vyzkoušet meníčka z celkem osmi brněnských podniků. K zapití jídla na místě stánkaři nabízejí domácí limonády, kávu, pivo a víno. Malé výrobky zase nabízejí regionální prodejci a drobní řemeslníci.

Restauratéři na Slavnostech dobrého jídla. Foto: Adéla Petřeková

Brno – Něco sladkého k zakousnutí, sezónní meníčko brněnských restaurací nebo thajské speciality okusí návštěvníci Slavností dobrého jídla, na které mohou narazit v centru Brna od 16. do 19. května. Každý den jsou tam stánky otevřené od jedenácti hodin do osmi hodin do večera, v případě velkého zájmu najdou návštěvníci na náměstí Svobody stánkaře až do desáté hodiny večerní. Kromě osmi stánků restaurací se mohou hosté zastavit u stánků s regionálními a řemeslnými výrobky, vínem, kávou nebo u pivovaru s výběrovým pivem.

Ve stáncích se dá platit jen festivalovým platidlem  grantem. Ten si návštěvníci mohou zakoupit na pokladně v kurzu jeden grant za 30 korun. Jídla jsou pak ceněna od jednoho do čtyř grantů. „Spousta návštěvníků se ptá, proč využíváme tohle platidlo. Je to hlavně kvůli hygieně - restauratéři nepracují s jídlem a penězi dohromady. Taky to pomáhá, když je vyšší návštěvnost, protože je pak možné zákazníky rychleji obsloužit,“ objasnila organizátorka Markéta Štěrbová.

Chuťovou všestrannost slavností dokazuje rozmanitost sladkých i slaných pokrmů. „Pro lidi, kteří tíhnou za exotikou jsou tu Siam Thain s thajskými specialitami, ale myslím si, že každý návštěvník si vybere to svoje,“ řekla Štěrbová. Svůj stánek zde mají i cukráři z Kolbaby nebo si návštěvníci mohou dát jako sladkou tečku lívance z Lívancového nebe.

Jídelníčky, které návštěvníci od šéfkuchařů mohou vyzkoušet se připravují i měsíce dopředu. „Nahrnout takovéto meny trvá asi dva týdny, aby to mělo nějaký smysl. My jsme sloučily sezónnost, klasiku a jednoduchost. Další dva týdny zabere samotná příprava toho, abychom jej zde mohli servírovat,“ osvětlil šéfkuchař z První brněnské čokoládovny Marek Straka.

Slavnosti jídla nejsou na náměstí Svobody poprvé. „Akce vznikla už před osmi lety, kdy se konala v rámci festivalu V centru dění. Už tehdy se nám zdálo, že jsou Slavnosti dobrého jídla dost navštěvované, tak jsme se rozhodli, že budeme pokračovat i po tom, co skončil koncept festivalu V centru dění“ uvedla Štěrbová. V minulých letech slavnosti navštívilo kolem pěti tisíc lidí. „Vždy ale nakonec záleží na počasí," dodala Štěrbová.

Klíčová slova: Slavnosti dobrého jídla, náměstí Svobody, Brno, cukráři, restaurace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.