22.04.2018 15:54

AKTUÁLNĚ: Šestý ročník brněnského půlmaratonu vyhrál Jiří Čípa. Obhájil tak loňský titul

Autor: Michaela Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Za hodinu a necelých devět minut zaběhl brněnský půlmaraton Jiří Čípa z pořadatelského klubu BěhejBrno. O dvanáct vteřin tím vylepšil svůj loňský vítězný čas, a zároveň rekordní čas závodu. Druhého Martina Kučeru za sebou Čípa nechal s odstupem více než pěti minut. Celkem se půlmaratonu účastnilo téměř 860 závodníků. Stovky dalších běžely závod na deset kilometrů.

Autor: Michaela Dvořáková

Brno – Craft Brněnský půlmaraton zaběhl nejrychleji obhájce loňského vítězství Jiří Čípa. Běžec z pořadatelského klubu BěhejBrno doběhl podle oficiálních výsledků s časem jedna hodina, osm minut a padesát vteřin. O dvanáct vteřin tak vylepšil rekordní čas závodu, se kterým zvítězil v loňském roce. Jako druhý s odstupem více jak pěti minut se umístil Martin Kučera a třetí za ním doběhl Jan Mynář.

Šestého ročníku brněnského závodu na 21 kilometů a 95 metrů se zúčastnilo téměř 860 běžců. Společně s nimi odstartovalo i necelých 450 účastníků závodu na deset kilometrů. Ti běželi pouze jeden okruh, zatímco půlmaratonci se před cílem otáčeli a okruh podstoupili dvakrát. Na místě jim podporu poskytovali fanoušci.

Trasa vedla od Jakubského náměstí přes velodrom okolo výstaviště a přes Nové Sady zpět Masarykovou ulicí do srdce města. Městská hromadná doprava byla na několik hodin po dobu závodu omezena, většina tramvajových linek jela odklonem. V závodě startovali nejen známé tváře, ale i nováčci. „Já běžím poprvé, nikdy jsem půlmaraton ještě neběžel. Před rokem jsem začal běhat, nikdy v životě jsem neběhal,“ řekl závodník Tomáš Boda.

Před startem si běžci pochvalovali počasí. „Čím tepleji, tím lépe,“ okomentoval Boda podmínky. Kvůli teplému počasí ale závodníky kropili hasiči v areálu velodromu a výstaviště vodou. Po celém závodním okruhu byly připraveny týmy záchranářů. Běžci se mohli občerstvit na celkem třech stanicích.

Součástí programu byl kromě půlmaratonu a závodu na deset kilometrů i štafetový a týmový závod. Před začátkem akce se uskutečnil charitativní kilometrový běh na podporu rané péče. Organizátoři předali Středisku rané péče Brno šek ve výši 16 400 korun. Raná péče je služba pomáhající rodinám s mladými nemocnými nebo postiženými dětmi.

Klíčová slova: půlmaraton, závod, BěhejBrno