03.04.2019 12:43


Aktuálně: Rezignoval ředitel nemocnice u sv. Anny v Brně

Autor: Patrik Švec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně čekají změny ve vedení. Rezignoval totiž její ředitel Martin Pavlík, který se chce po pěti letech vrátit zpět na pozici lékaře. Ministerstvo zdravotnictví tak v nejbližších dnech vypíše výběrové řízení. Nový ředitel by měl být znám do konce června.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Foto: Patrik Švec

Brno – Martin Pavlík se rozhodl z funkce odejít z osobních důvodů. "Celý život jsem se věnoval intenzivní péči a není třeba vysvětlovat, že čím déle jsem mimo obor, tím složitější je k němu návrat," vysvětlit v tiskovém prohlášení své rozhodnutí. Pavlík nemocnici neupouští úplně. Po odchodu z funkce se vrátí na pozici lékaře Anesteziologicko resuscitační kliniky, kde už v minulosti působil.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v reakci na Pavlíkovu rezignaci vyzdvihl výrazně lepší ekonomickou kondici nemocnice, než tomu bylo před pěti lety. "Nemocnice dnes hospodaří s nejlepšími výsledky za poslední dobu. Panu řediteli je tedy rozhodně za co poděkovat," uvedl v tiskové zprávě ministr zdravotnictví. Zároveň dodal, že je rád, že Pavlík zůstance v nemocnici jako lékař. 

Sám Martin Pavlík si myslí, že nemocnici předává v nejlepším možném ekonomickém stavu. Podle Adama Vojtěcha se nemocnice každoročně potýká s vysokými ztrátami kvůli v minulosti špatně nastaveným úhradám. 

Martin Pavlík ve funkci ředitele skončí k poslednímu červnu. Do té doby by ministerstvo zdravotnictví mělo ve výběrovém řízení vybrat jeho nástupce.

Klíčová slova: Brno, nemocnice, rezignace, ředitel

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.