10.03.2020 12:08


Aktuálně: Rektor Masarykovy univerzity vyhlašuje rektorské volno

Autor: Olga Brýžová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zakáz všech akcí s účastí nad sto osob a uzavření škol. Taková jsou nová mimořádná opatření, která Vláda České republiky v úterý večer vyhlásila kvůli stále rostoucímu počtu nakažených novým typem koronaviru v tuzemsku.

Masarykova univerzita, Zdroj: MUNI, Helena Brunnerová

Brno – Koronavirem je u nás zatím nakaženo čtyřicet lidí. Pražský taxikář, který je jedním z nich, nemá žádnou vazbu na severní Itálii a zdroj nákazy je neznámý, oznámil dnes ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na setkání Bezpečnostní rady státu. 

„S účinností od 10. března 2020 se od 18. hodiny zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení, která přesahují účast sto osob,” sdělil na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. Opatření se týká i škol. „Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních a středních školách, odborných učilištích a univerzitách,“ dodal Babiš.      

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš dnes dopoledne vyhlásil rektorské volno. Současně rozhodl o preventivním zrušení akademických obřadů a hromadných akcí pořádaných Masarykovou univerzitou. Opatření je vyhlášeno s okamžitou platností od dnešního dne do 24. března 2020.

Opatření budou platit do odvolání. Zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, soudů či orgánů veřejné moci. Situace kolem epidemie se nevyvíjí dobře. Nejsme jediní, kdo zavádí takové kroky. Podobně na situaci reaguje i Slovensko a Izrael, doplnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Organizátoři akcí upravili program podle nových nařízení. „Vzhledem k ohlášení ministerstva zdravotnictví zmenšujeme kapacitu sálu na devětadevadesát míst. Do sálu tedy nebude vpuštěno více jak sto lidí,” reagovali zástupci kina Lucerna mimořádnou zprávou na svých oficiálních facebookových stránkách.

Klíčová slova: rektorské volno, Masarykova univerzita, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.