10.03.2020 12:40


Aktuálně: Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš rozhodl o preventivním zrušení výuky

Autor: Radek Preis | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo mimořádné opatření, na jehož základě se zakazuje přítomnost studentů prezenčního studia na vysokých školách. Masarykovy univerzity se opatření týkají prozatím na následující dva týdny.

Kampus Masarykovy univerzity. Zdroj: Masarykova univerzita

Brno – Vláda České republiky vydala nová opatření k prevenci šíření koronaviru COVID-19. V souvislosti s tím vyhlásil rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš rektorské volno. Současně rozhodl o preventivním zrušení akademických obřadů a hromadných akcí pořádaných Masarykovou univerzitou. Tato opatření jsou vyhlášena s okamžitou platností na dobu od 10. do 24. března. Kroky mají pouze preventivní charakter. Pro studenty i nadále platí opatření týkající se karantény po příjezdu z rizikových oblastí.

Knihovny a studovny by i nadále měly sloužit veřejnosti. Jejich provozní doba bude ale upravena, proto je potřeba se na daných fakultách informovat. Mezi studenty vyvolává rektorské volno rozporuplné pocity. „Na jednu stranu jsem za volno rád, nemyslím si ale, že by nám tím odpadly studentské povinnosti. Výuku stejně budeme muset dohánět doma,“ řekl student Masarykovy univerzity Jakub Smaženka.

Omezení se však nedotkne pouze studentů, ale i pedagogů. „Pro mě to znamená větší pracovní zátěž. Myslím si, že v horizontu dvou až tří týdnů to u předmětů, které učím, nebude zásadní problém, jelikož se přednášky dají nahradit,“ uvedla vyučující na Fakultě sociálních studií Aneta Pinková.

Po včerejší bezpečnostní radě Jihomoravského kraje informovala krajská hygienická stanice o výsledcích testování padesáti vzorků. Čtyřiačtyřicet bylo vyhodnoceno jako negativní, zbylých šest lidí je prozatím v karanténě.

Klíčová slova: koronavirus, Masarykova univerzita, student, nemoc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.