24.11.2017 12:34


Aktuálně: Prodejci zahájili Advent na Zelňáku

Autor: Veronika Matúšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Advent na Zelňáku začal 24. listopadu v deset hodin dopoledne. Prodejci postupně otevřeli své stánky se zbožím různého druhu. Během následujících dní trhy doplní doprovodný program, první akcí bude půlhodinový Jazz pod stromečkem, který začne dnes ve tři hodiny. Adventní trhy mají své místo i na Moravském a Dominikánském náměstí a na náměstí Svobody.

Brno – Zelný trh ožil díky stánkům, které jsou nedílnou součástí Brněnských Vánoc. „Advent na Zelňáku začal v deset hodin otevřením stánků a zahájením prodeje. Oficiální zahájení adventních trhů proběhne až večer. Po úvodním hudebním programu se v šest hodin slavnostně rozsvítí vánoční strom," uvedla mluvčí městské části Brno-střed Iveta Fišerová.

Prodejci své stánky a zboží připravují už od rána. „Jsem tu od osmi, ale některé věci jsem s kolegou chystala už včera odpoledne. Zatím jsem obsloužila jen pár zákazníků, myslím, že nejvíce lidí dorazí dnes odpoledne a o víkendu," řekla Edita Bojavová, která prodává slovenský med a medovinu.   

Počet návštěvníků však od desáté hodiny roste. „Jsem z Brna a na adventní trhy chodíme s rodinou pravidelně. Na Zelný trh většinou míříme za rukodělnými výrobky, kterých je tu v nabídce spousta," uvedla zákaznice Martina Hejlová.

Kromě keramiky a ručně vyrobených dekorací je na Zelném trhu k dostání kosmetika z levandule, výrobky z korku, sýry, dřevěné hračky, slaměné ozdoby, vína nebo šperky ze starých hodinek. „Dělám perníčky, vyrobit zboží na advent mi trvá asi půl roku, řekla Dagmar Lachmanová, která se chystá na trhu prodávat až do Vánoc.

Výrazným bodem pátečního programu bude pochod strašidelných rakouských čertů, na Zelném trhu je Brňané uvidí v osm hodin večer. 

Klíčová slova: Zelný trh, advent, trhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.