07.05.2018 16:59


Aktuálně: Právě začal Festival těhotenství a rodiny

Autor: Jana Hostičková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Těhotenství mohou celý dnešní den slavit rodiny a těhotné ženy v brněnské Olympii. Organizátoři chtějí zdůraznit, že těhotenství je jedinečným obdobím v životě ženy a může být spojeno s radostí i strachem. V úvodu festivalu zahrála kapela The Tap Tap. Ve večerních hodinách účastníkům zazpívá i zpěvák Voxel.

Zahájení festivalu, foto: Jana Hostičková

Brno - Několik mezinárodních dní je v květnu věnovaných rodině, matkám nebo těhotenství. Organizátoři se rozhodli pro Festival těhotenství a rodiny v brněnské Olympii zvolit sedmý kěvten. Se svou hudbou přijela rodiny podpořit kapela Skrznaskrz nebo The Tap Tap. Pro návštěvníky je nachystaný také doprovodný program, včetně workshopů pro těhotné ženy a jejich partnery.

Organizátoři chtějí tímto festivalem zdůraznit, že těhotenství se týká všech a je tak důležitou součástí lidských životů. Podle nich není těhotenství ve společnosti dostatečně oceněné téma. „Nebýt těhotenství, nemohli bychom slavit ani Den dětí nebo matek a otců,“ řekla organizátorka akce Mária Staňková.

Festival se snaží vrátit těhotenství a porodu jedinečnost. „V naší společnosti je velmi jednoduché zapomenout, že je porod jedinečná zkušenost, jak pro rodiče, tak pro dítě. Někdy odevzdáváme část zodpovědnosti za naše životy do rukou odborníků, kteří mají nespočet zkušeností a pro ně už to tolik ojedinělé není,“ uvedla na zahájení poslankyně Olga Richterová (Piráti).

Celým dnem provází moderátor Vlasta Korec. Festival pokračuje až do dnešního večera. Pro návštěvníky zahraje ještě zpěvák Voxel nebo kapela Buty. Po celé odpoledne a večer mohou jít návštěvníci také na workshopy, kde se mají možnost dozvědět více o osobní péči v těhotenství nebo péči o děti.

Klíčová slova: Festival těhotenství a rodiny, Olympia, The Tap Tap

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.