14.11.2017 15:39


Aktuálně: Plavecký stadion za Lužánkami se v příštím roce rozroste o wellness

Autor: Barbora Ficbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sauny, zážitkové sprchy, whirlpool nebo ochlazovací bazének budou moct v budoucnu návštěvníci najít v bazénu za Lužánkami. Rada města Brna schválila zahájení výběrového řízení. Předpokládaná cena zakázky je patnáct a půl milionu korun. Pokud vše půjde podle plánu, stavební práce začnou v únoru příštího roku.

Rada města Brna schválila zahájení výběrového řízení na stavbu wellness v bazénu za Lužánkami. Foto: Barbora Ficbauerová

Brno – Plavecký stadion v Lužánkách od příštího roku nabídne návštěvníkům wellness. Rada města Brna dnes v úterý 14. listopadu schválila vyhlášení výběrového řízení na stavební práce „Wellness na Městském plaveckém stadionu Lužánky“. Kritériem pro zadání zakázky je ekonomická výhodnost, tedy nejnižší nabídková cena.

Součástí wellness budou dvě parní kabiny, bio sauna, finská sauna, zážitkové sprchy, ochlazovací vědro a whirlpool. V plánech na rekonstrukci je také západní terasa, na kterou je vidět ze Sportovní ulice. „Na stávající západní terase bude umístěn ochlazovací bazének s odpočívárnou,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík s tím, že rekonstrukcí chtějí rozšířit služby bazénu a tím ho zatraktivnit. Hlavním cílem wellness je poskytnout rekreační služby lidem, kteří bydlí v blízkosti lužáneckého bazénu. V budoucnosti tak nebudou muset dojíždět až do kohoutovického aquaparku.

Předpokládaná hodnota zakázky je patnáct a půl milionu korun bez daně. Hlavním kritériem je ekonomická výhodnost nabídky, město tedy pravděpodobně přijme nejnižší nabídkovou cenu. Podle harmonogramu stavební práce začnou v únoru příštího roku. Rekonstrukce by měla skončit koncem června, zájemci by tak mohli začít využívat nové služby už v červenci.

V Městském plaveckém stadionu Lužánky nedávno také opravili zázemí pro návštěvníky v podobě nových šaten a sociálního zařízení. „Byly udělány jednotné šatny s dvojím vstupem, kde jsou skříňky na čipový systém, a následně dvoje toalety a dvoje sprchy,“ popsal Hladík poslední rekonstrukce.

Klíčová slova: Bazén za Lužánkami, wellness, zahájení výběrového řízení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.