08.05.2016 19:45

Aktuálně: Ostravští ragbisté zvítězili nad Zlínem. Získali tak šanci udržet se v první lize

Autor: Růžena Machálková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Zlínští ragbisté a hráči ostravské TJ Sokol Mariánské hory dnes změřili síly na zlínském Stadionu mládeže. Mužstvo ze Zlína podlehlo ostravským hráčům na domácím hřišti dvoubodovým rozdílem. I navzdory dnešní prohře však mohou být hráči ze Zlína klidní, svou pozici v první lize totiž již před dvěma týdny obhájili vítězným zápasem s Havířovem. Ragbisty z Ostravy však konečný souboj o udržení se v první lize teprve čeká.

Autor: Růžena Machálková

Zlín – Ve třináctém kole první ragbyové ligy dnes ve Zlíně zvítězil s těsným dvoubodovým ziskem ostravský tým. Atmosféru utkání mezi  RC Zlín a TJ Sokol Mariánské Hory přišlo na zlínský Stadion mládeže načerpat kolem dvou stovek diváků. Zlínští ragbisté nakonec podlehli ostravským hráčům na domácím hřišti 19:21.

„S Ostravou musíme vyhrát už pro naše fanoušky a také pro pozvednutí našeho sebevědomí. Příležitost dostanou i hráči z lavičky,“ komentoval před zápasem v souvislosti s předchozím vítězstvím nad Havířovem zlínský trenér Jan Tvrdoň. Při dnešním zápase proti Ostravě si skutečně měli možnost zahrát i nováčci.

Hráči Ostravy zápas zahájili aktivní hrou a jejich snaha se proměnila již v sedmé minutě v bodový příděl pěti bodů za položenou pětku Adama Učně. Následný kop po pětce z kopačky Michala Havránka byl také úspěšný, a ostravští ragbisté se tak ujali vedení. Po dvaceti minutách přidala Ostrava další pětku rukou Lukáše Csernaiho. Po úspěšné konverzi (kop po pětce) tak hosté vedli již o čtrnáct bodů.  Ani zlínští hráči však nezůstali ve druhém poločase bez bodu. Vytěžili trestnou pětku připsanou rozhodčím díky podražení ostravským hráčem Vlastimilem Madrym ve skrumáži. Madry poté obdržel žlutou kartu a Ostravští se museli na deset minut obejít bez něj. Domácí poté proměnili kop po pětce a stav byl na konci poločasu 7:14 pro Mariánské Hory.

Na začátku druhého poločasu zlínští hráči přidali svou druhou pětku zásluhou Mirka Zemanoviče. Kop po pětce však domácí proměnit nedokázali. Po zbytek poločasu se hra vyrovnala, v 75. minutě obdržel Madry již druhou žlutou kartu, což pro ostravského hráče znamenalo červenou kartu a vyloučení do konce zápasu. Čtyři minuty před koncem utkání pak prorazil ostravskou obranu Jan Horák, a Zlín se tak poprvé v zápase ujal vedení. Kop po pětce se následně vydařil Tomáši Novosádovi. Ostravští hráči však v závěru utkání položili třetí pětku následovanou dvěma body za konverzi, čímž strhli vítězství na svou stranu. Zápas ostravští ragbisté ukončili s dvoubodovým ziskem, a zvítězili tak 19:21.

„Za vítězství jsme rádi, doufali jsme ale ve výhru s bonusovým bodem za čtyři položené pětky, což se nám bohužel nepodařilo. I tak nám ale vítězství dává šanci udržet se v první lize,“ sdělil o výsledku zápasu útočník Ostravy Viktor Tremko.

Po výsledku dnešního utkání má ostravské mužstvo stále šanci na udržení v první lize.  Příští víkend se uskuteční zápas mezi Ostravou a Havířovem, přičemž oběma týmům hrozí sestup, a budou tak chtít vyhrát. Hráči zlínského týmu svou pozici v první lize pro příští sezonu již udrželi po utkání s Havířovem. „Byl to jistě vyhrocený zápas, Ostravě šlo prakticky o všechno. Nám by se zase dalších pět bodů hodilo do tabulky, abychom se před posledním zápasem přiblížili celkovému pátému místu,“ zakončil po zápase zlínský křídelní útočník Jan Navrátil.