21.05.2017 00:10


Aktuálně: Ohnivá show, létající muzikanti i krev. Kapela Kiss vzala Brno útokem

Autor: Michaela Kolková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Americká rocková kapela Kiss zavítala při svém evropském turné také do Brna, a to vůbec poprvé v historii. Na brněnském výstavišti se tak setkalo na pětadvacet tisíc fanoušků, kteří shlédli ohnivou show a poslechli si ty největší hity nalíčených muzikantů. Na místo koncertu i zpět se lidé mohli dopravit speciálním vlakem KISS EXPRESS Českých drah.

Kapela Kiss vystoupila v Brně vůbec poprvé. Autor: Michaela Kolková


Brno - Plivání krve, jiskření z kytary nebo zpívání ve vzduchu. To vše dnes viděli příznivci legendární kapely Kiss na brněnském výstavišti. V Brně se američané představili vůbec poprvé, dříve koncertovali jen v Praze. Netradiční bylo také vystoupení pod širým nebem, které mohli fanoušci v Česku zažít pouze jednou v pražském stadionu Juliska před deseti lety.

Čtveřice muzikantů na vysokých podpatcích zahrála celkem osmnáct skladeb a přidala i dvě sóla. U publika mělo největší ohlas právě sólo baskytaristy Gene Simmonse. Ten při hraní plival krev a nakonec se vznesl až nad podium. „Vždy, když hrajeme v České republice, tak si říkám, jak je to skvělá země. Můj dědeček byl Čech, takže jsem vlastně jako vy. Proto bych i měl být mezi vámi,” oznámil zpěvák Paul Stanley a na laně sjel na pódium doprostřed davu tleskajících fanoušků. Na závěr si Kiss nechali ty nejznámější hity I Was Made For Lovin´ You a Detroit Rock City.

Kapela odehrála koncert na brněnském výstavišti. Některým fanouškům připadalo místo nevhodné, jiní naopak venkovní show uvítali. „S místem jsem spokojená, venku se dá dýchat lépe než v hale. Je ale pravda, že v pražské hale byla lepší atmosféra. Tady byly reakce lidí trochu nerovnoměrné,“ okomentovala návštěvnice koncertu Markéta Lankašová. Lidé si Brno chválí také kvůli snadné dostupnosti a pohodlnému parkování, které výstaviště nabízí. „Zvolené místo je lepší než v předchozích letech. Nic proti Praze a O2 aréně, ale Brno mi přijde lépe dostupné. Výstaviště je na prvním sjezdu z dálnice, blízko je také vlakové i autobusové nádraží,“ uvedl Lukáš Oubrecht z fanklubu KISS ARMY.

Fanoušci z různých částí republiky mohli využít vlak KISS EXPRESS, který vypravily z Prahy do Brna České dráhy speciálně pro cestu na koncert a zpět. „V čase vypraveného vlaku žádný jiný spoj veřejné dopravy nejel. Běžné spoje do Brna navíc nebyly v sobotu posíleny,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Cestující vlakem KISS EXPRESS platili běžnou cenu jízdného, museli si však zajistit místenku.

Kapela Kiss v České republice vystoupila naposledy před dvěma lety v Praze, americkou show však mohli fanoušci vidět i v roce 2013. Za více než čtyřicet let existence skupiny muzikanti vydali na čtyřiačtyřicet nahrávek a byli uvedeni do Rockenrolové síně slávy.

 

„“

Klíčová slova: Kiss, kapela Kiss, Kiss Brno 2017, Kiss Brno, Kiss ČR, Kiss turné

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Robert Ivanko | 02. 06. 2017, 02:18
KISS koncertovali nie len v Prahe, ale aj v Ostrave v ČEZ ARENA 21.5.2010 a koncert na Juliske bol presne pred 20 lety 7.6.1997 Jo?