20.04.2016 21:15


Aktuálně: Oceněni jsme letos již podruhé, říká inženýr firmy Xella Rudolf Svoboda

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zástupce ministerstva průmyslu a obchodu Petr Safarín dnes v podvečer pogratuloval oceněným na brněnském výstavišti. Ceny byly uděleny firmám, které v uplynulém roce uvedly na trh významnou novinku v oblasti inovací stavebních materiálů. Ocenění se dostalo například firmám Xella CZ, s.r.o., PRAŽÁK s.r.o. či Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Brno - Odborníci z oblasti stavebnictví dnes na brněnském veletrhu ocenili firmy, které během uplynulého roku uvedly na trh novinku z oblasti inovací stavebních materiálů. Zlatou medaili předali předseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Pavel Křeček a předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníku ČR Karel Havlíček, který promluvil o důležitosti podpory učňovských oborů.

Předávání ocenění za významné novinky v oblasti inovací stavebních materiálů. Autor: Simona Svobodová

Jednu ze zlatých medailí získala firma Xella CZ, s.r.o. „Ocenění jsme dostali za tvárnice z pískového porobetonu, které se vyznačují vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi při vysoké pevnosti. Určeny jsou na zdění bez nutnosti používat dodatečné zateplení. Za tento výrobek jsme letos dostali ocenění i na Slovensku, což nás velmi těší,“ komentuje dnešní úspěch inženýr firmy Rudolf Svoboda. Mezi dalšími oceněnými pak byly firmy Wienerberger cihlářský průmysl a.s. se svými předokenními roletami a žaluziemi, dále pak firma PRAŽÁK s.r.o. s dřevohliníkovými dveřmi či Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. s vysokopevnostním sádrokartonem Rigips. Samotného předávání se zúčastnil i generální ředitel veletrhů Brno Jiří Kuliš. 

Klíčová slova: Xella, porobeton, Svoboda, veletrh, Brno, Křeček, Safarín

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.