18.04.2018 21:21


Aktuálně: Na Zelném trhu začaly antikvariátní a knižní trhy

Autor: Karolína Poláčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tradiční Olomoucké antikvariátní a knižní trhy jsou poprvé i v Brně. Od dnešního dopoledne si můžete na Zelném trhu levně pořídit knihy z antikvariátů a zrušených knihkupectví. Trhy tam budou až do soboty. Pokud to nestihnete, další šanci budete mít za měsíc, kdy přijede třeba i český prozaik, básník a kreslíř Honza Volf.

Lidé si mohou na trzích pořídit knihy ze zrušených knihkupectví, antikvariátů i nové tituly. Autor: Karolína Poláčková.

Brno - Na Zelném trhu dnes odstartovaly Brněnské antikvariátní a knižní trhy. Knihy ze zrušených knihkupectví, antikvariátů a také vybrané nové tituly si můžete pořídit s velkými slevami nebo dokonce i za deset korun.

„Měli jsme v minulosti antikvariáty a knihkupectví po Střední Moravě. V Olomouci kdysi býval na výstavišti knižní veletrh, ten ale skončil a my jsme ho chtěli obnovit. Začalo to menším trhem na náměstí, postupně lidé projevili zájem i o antikvariátní knihy. Teď nám tam jezdí prodávat pět až deset antikvariátniků i ze vzdálenějšího okolí," řekl marketingový manažer organizující firmy Viges Vít Macháček.

V Brně zatím místní prodejny s účastí váhají. Navzdory tomu, že Macháček obešel všechny brněnské antikvariáty, je první akce komorní. Účastní se jí dva až tři prodejci. Ti, co mají sběratelské knihy, dorazí až příště. Stánky některých obchodníků obohacují kromě knih také vinylové desky. „Chodíme pravidelně prodávat na trhy v Olomouci, tak jsme přijeli i do Brna," uvedl majitel jednoho olomouckého antikvariátu Roman Gronich.

Na akci mohou přijet i nakladatelé s novými knihami. „Jezdí za námi pravidelně třeba Honza Volf, v Brně ho určitě v nějakém termínu uvidíme. Účast přislíbilo i nakladatelství Větrné mlýny z Brna a jednáme s dalšími,“ řekl Macháček.

„Je to úžasný nápad. Kolem antikvariátu většinou jenom proběhnete, ale když má člověk příležitost jít přes Zelný trh, tak se určitě zastaví," vyjádřila se návštěvnice trhu a mluvčí Moravského zemského muzea Eva Pánková.

V Olomouci jsou knižní trhy již osm let, v Brně začaly tento týden poprvé. Trhy budou pravidelně vždy jednou měsíčně od středy do soboty a skončí v říjnu. „Doufám, že antikvariátní a knižní trhy budou mít v Brně stejný úspěch jako v Olomouci. Postupně to i tady dotáhneme k dokonalosti a stane se z toho tradiční akce, kam se lidé pravidelně vracejí," uvedl Macháček.

Klíčová slova: Knižní trhy, antikvariát, Zelný trh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.