11.12.2014 13:32


Aktuálně: Na premiéře Bitvy pěti armád se sešli fanoušci Hobita

Autor: Tereza Ondráčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Poslední díl filmové trilogie Hobit mohli fanoušci autora J. R. R. Tolkiena vidět v  ranních hodinách dnešního dne. Půlnoční premiéra přilákala desítky diváků do kinosálů Velkého Špalíčku, někteří z fanoušků dokonce přišly v tematicky laděných kostýmech. Promítání probíhalo zároveň ve čtyřech sálech, a to buď s českým dabingem nebo v angličtině, ve 2D nebo ve 3D.


Brno
– Lístky na očekávané promítání Bitvy pěti armád zmizely již několik dní předem, takový o ně byl zájem.  Devět dní po světové premiéře film zavítal i do České republiky a ta se tak stala dvanáctou evropskou zemí, ve které byl závěrečný díl trilogie představen. Samotné natáčení stálo přes tři čtvrtě miliardy dolarů. Film překypuje vizuálními efekty a akčními bojovými scénami. Jen samotná závěrečná bitva o Erebor zabírá přes 45 minut. 

„Některé scény mi připadaly přitažené za vlasy. Také zde byla spousta klišé a kýče, párkrát jsem se až musel zasmát, jak přehnané tyto scény byly. Ale beru to tak, že je to fantasy a jistá pompéznost k tomuto žánru patří,“ vyjádřil se Jiří Bubeníček. Narážel tak na okamžiky, ve kterých se sálem nesl smích, namísto tvůrci očekávaných výkřiků zděšení či dojemných vzdechů. „Mně se osobně film velmi líbil. Určitě na něj půjdu znovu s mladším bratrem, myslím, že si ho zamiluje,“ oponoval Bubeníčkovi Jan Můčka. „Nejvíce jsem ocenil různé počítačové efekty, které budily dojem i ve 2D.,“ řekl Můčka, který byl i na půlnočních premiérách předchozích dvou dílů trilogie. 

Klíčová slova: Hobit, premiéra, Velký Špalíček, Pán prstenů

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.