30.09.2017 21:37

AKTUÁLNĚ: Mezinárodní badmintonový turnaj v Brně ovládl Japonec

Autor: Anna Jílková | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

V turnaji LI-NING Czech Badminton Open zvítězil muž, který do celého turnaje vstupoval jako favorit. Z večerního finále si titul z mužské dvouhry odváží Japonec Kento Momota. Zdolal ve dvou setech Francouze Thomase Rouxela. Japonská výprava získala následně ještě jeden titul v ženské čtyřhře. Čechům se na turnaji nezadařilo.

BRNO – Po čtyřdenních soubojích se dnes odpoledne dostal mezinárodní badmintonový turnaj kategorie Challenger do finále. Japonec Kento Momota byl nasazen jako jednička a svou roli potvrdil. Během finále zvítězil hned ve dvou setech skórem 21:8 a 21:14. Nestačil na něj Francouz Thomas Rouxel.

První finálový zápas započal o půl páté a byla jím smíšená čtyřhra, ve které zvítězila dánská dvojice Mathias Bay-Smidt s Alexandrou Bøje nad párem z Francie. Následovala další třísetová bitva, tentokrát ve dvouhře, kterou ovládla Turkyně Neslihan Yigit. Vrcholem večera však byla dvouhra mužů, ve které Francie získala opět druhé místo a titul si odvezl již zmíněný Japonec Kento Momota. Po tomto zápase se o titul soutěžilo ještě dvakrát. Čtyřhra žen přinesla Japonsku další titul a čtyřhru mužů ovládli Poláci.

Celkově se turnaje účastnilo 326 hráčů z 41 zemí světa. Čtyři dny plné badmintonu nabídly velké množství sportovních zážitků. Ředitel turnaje Ladislav Vorel již před turnajem prohlásil, že to bude jedno z nejlepších mezinárodních mistrovství u nás. Přestože se turnaje zúčastnilo celkem 31 Čechů, včetně aktuální české jedničky Milana Ludíka, nikomu z nich se nepodařilo projít přes kvalifikaci.

Badminton je označován jako nejrychlejší raketový sport na světě. V České republice oslaví v příštím roce 60 let od svého počátku.

Klíčová slova: badminton, turnaj, Czech Badminton Open