21.04.2018 15:12


Aktuálně: Majitelé psů si se svými mazlíčky mohou zasoutěžit na Židenickém psím dni

Autor: Adéla Formánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Městská část Brno Židenice a centrum Karas připravily pro brněnské majitele psů Židenický psí den. Návštěvníci se mohou podívat na ukázky psích sportů, zasoutěžit si se svým psem nebo se poradit s odborníky na výchovu, zdraví a výživu psů. Ke konci akce děti vyberou ze psích návštěvníků toho nejhezčího. Akce se koná ve psím výběhu v meruňkovém sadu za Tescem v Juliánově. Potrvá do 18 hodin.

Židenický psí den se koná ve psím výběhu v meruňkovém sadu. Foto: Adéla Formánková

Brno – Na Židenický psí den se dnes od 14 hodin mohou vydat lidé se svými mazlíčky. V meruňkovém sadu za Tescem v Juliánově se návštěvníci mohou ve psím výběhu podívat na ukázky sportů pro psy nebo si zdarma se svými domácími mazlíčky zasoutěžit. Dále mají možnost poradit se s odborníky o tom, jak psa správně cvičit a jak mu dopřát vhodnou péči. Akce je vhodná i pro děti. Mohou se připojit do dětské poroty, která vybere ze psích účastníků toho nejhezčího. 

Městská část Židenice a centrum Karas si letos na druhém ročníku Židenického psího dne pro majitele psů připravily nabitý program. Lidé se například mohou podívat na ukázky sportů, ve kterých lze psy trénovat. Řadu ukázek zahájil sport agility, který se dá přirovnat k provádění psa překážkovou dráhou. Dále navazuje tanec se psem, hra s létajícím talířem nebo ukázka dokonalé poslušnosti psa ve sportu obedience. „Tohle je můj první psí den. Jsem nadšená ze psích sportů. Je to pro mě velká inspirace pro výcvik mého psa,“ uvedla návštěvnice akce Hana Kotoučová. 

Současně probíhají soutěže pro majitele a jejich domácí mazlíčky, ve kterých si mohou vyzkoušet, jak moc je jejich čtyřnohý přítel vycvičený. Tento blok zakončí soutěž o nejhezčího psa, která se bude konat před pátou hodinou na hlavním pódiu. „Soutěžit budeme ve třech kategoriích, porotu budou tvořit děti, které se v průběhu akce přihlásí,“ uvedla organizátorka akce Jana Šťastná.

Od tří hodin si organizátoři pro návštěvníky připravili dílny, které jsou zaměřené na výcvik psů nebo na psí sporty. Konec akce je náplanován na 18 hodin. Do té doby se mohou návštěvníci poradit s veterinářkami nebo odborníky na výchovu psů. Organizátoři počítali s příchodem návštěvníků s dětmi, pro které si připravili výtvarnou dílnu. Tam si děti mohou vyrobit psa z papíru či bavlnek. 

Klíčová slova: Židenický psí den, Židenice, Psí výběh v meruňkovém sadu, psi, psí soutěže, psí výcvik, psí poradenství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.