19.05.2012 20:15

Aktuálně: Líšeň klíčový zápas o záchranu nezvládla a Rosicím podlehla

Autor: Petr Janderka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Líšenský fotbalový klub v pětadvacátém kole třetí ligy přivítal na svém hřišti Rosice. Domácí fotbalisté se trápí na posledním místě tabulky a pro zachování reálné šance na záchranu potřebovali nutně vyhrát. Zápas však nezvládli a prohráli s Rosicemi 1:3.

Brno Líšeň uzavírá tabulku třetí ligy a v pětadvacátém kole ji čekaly předposlední Rosice, na které ztrácela tři body. Klíčový zápas však prohrála 1:3 a její šance na záchranu jsou už pouze teoretické. Zápas byl pro domácí jednou z posledních šancí jak se vyhnout sestupu. Líšeň zaspala zejména úvod zápasu a ve čtrnácté minutě ji potrestal za špatný vstup rosický Jan Pšikal. Ještě hůře bylo domácím po půlhodině. Sérii nepřesností využil hostující útočník Zdeněk Látal a poslal Rosice do dvougólového vedení. Líšeň zkorigovala stav těsně před poločasem, když využila penalty.Na hřišti se potkaly i legendy brněnského fotbalu domácí Richard Dostálek (vlevo) a Milan Pacanda. Foto: Petr Janderka

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji a hra se vyrovnala. Dobře pracující obrana Rosic však nedovolila domácím žádné větší šance. S postupujícím časem navíc začala akce Líšně doprovázet nervozita a z ní plynoucí nepřesnosti. Definitivní pojistku přidali hosté v polední minutě, kdy se do rány položil Pavel Šustr a golman Tomáš Sedmidubský se natahoval marně.

Hostující tým využil několik hráčů zaskakujících z druholigového Znojma a jejich kvalita se v zápase odrazila. Jedním z nich byl i bývalý hráč Zbrojovky Brno Milan Pacanda, který tak sváděl ve středu hřiště zajímavé souboje s další legendou brněnského fotbalu Richardem Dostálkem, který je největším esem Líšně.

Domácí jsou po prohře stále na posledním místě tabulky a na nejbližší tým ztrácí už šest bodů. Rosice se posunuly na čtrnáctou příčku a výrazně si pomohly v boji o záchranu. Čtyři kola před koncem soutěže je tak situace domácích kritická a šance na záchranu se posunula již pouze do oblasti teorie.

Klíčová slova: MSFL, fotbal, Líšeň, Rosice