07.04.2018 11:34


Aktuálně: Lidé uklízeli Česko, likvidovali odpadky i černé skládky

Autor: Vojtěch Labuda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes dopoledne na celém území České republiky dobrovolníci uklízeli odpad. Zakladatelé akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se snažili upozornit na odpadky, které lidé nechávají v přírodě. Do úklidu se zapojili jedinci, firmy, obce i města.

Autor: Vojtěch Labuda

Brno – Dospělí, studenti i děti dnes uklízeli odpadky z turistických a cyklistických cest, parků, břehů řek a lesů. Akci Ukliďme svět, ukliďme Česko v Brně organizovali jednotlivci, organizace, firmy i městské části. Lidé uklízeli na sto dvaceti místech najednou. Na pomoc jim přišli také strážníci městské policie.

Břeh řeky Svitavy se rozhodla uklidit dobrovolnice Šárka Krobotová, která tento rok organizovala jeden z firemních úklidů. „Loni jsem poprvé do úklidu zapojila kolegy z práce a letos jsme se domlouvali už měsíc dopředu,“ řekla Krobotová.

Lidé mohli využít ochranné prostředky, které jim zajistili organizátoři. „Jednotlivým městským částem jsme rozvezli přibližně čtyři a půl tisíce plastový pytlů a čtyři tisíce párů rukavic,“ upřesnil mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Petra Zedníková, referentka životního prostředí pro Brno - Židenice, doplnila, že na odvozu odpadu spolupracovala firma SAKO Brno, která na smluvených místech odpad odvezla k likvidaci.

Do úklidu se zapojili také strážníci, kteří uklidili Kraví Horu. „Lidé uklízejí i v místech, kde se zdržují lidé bez domova, proto je tam budou doprovázet strážníci,“ doplnil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. V březnu před hromadným sběrem odpadků sbírali brněnští strážníci odhozené injekční stříkačky, aby dobrovolníky ochránili před poraněním.

Pro lepší přehlednost černých skládek a odpadu sloužila dobrovolníkům a organizátorům místních úklidů interaktivní mapa úklidu na webu uklidmecesko.cz. Loni se zapojilo devadesát šest tisíc dobrovolníků, kteří uklidili zhruba tisíc pět set tun odpadu. Letos pořadatelé očekávají podobný výsledek.

Klíčová slova: Ukliďme Česko, odpad, černá skládka, strážníci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.