06.04.2017 22:09

AKTUÁLNE: Kometa zvládla piaty zápas v Hradci, má semifinálový mečbal

Autor: Jakub Vaverka | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisti Komety Brno po smolnej domácej prehre dokázali nadviazať na predchádzajúce kvalitné výkony a dnes večer v piatom zápase semifinále play-off českej Extraligy zvíťazili na ľade Hradca Králové. Momentálne hráčov z Brna delí od finále už iba jedno víťazstvo.

Hokejisti Komety Brno sú po výhre v Hradci blízko finále. Foto: Michal Eger

Hradec Králové Hokejisti HK Mountfield boli dnes večer pred piatym zápasom semifinálovej série veľmi namotivovaní, pred vlastnými fanúšikmi mohli získať vytúžený mečbal. Na druhej strane Kometa chcela nechať zabudnúť na nepodarený predošlý duel, ktorý sa skončil bez gólov. Zverenci kouča Pokorného verili, že v Hradci môžu obnoviť ofenzívne chúťky zo zápasu číslo tri, ktorý vyhrali na vlastnom ľade presvedčivo 8:0.

V prvej tretine sa napätie dalo priam krájať, na oboch tímoch bolo badateľné, že si dávajú pozor na každú jeho prihrávku či strelu. Nik nechcel urobiť prvú chybu a inkasovať. V prvej časti hry padali góly iba z početných výhod, presilovku najprv využil brnenský Krejčík, krátko pred sirénou vyrovnal Knotek. Duel bol veľmi vyrovnaný, svedčí o tom aj štatistika striel, ktorá po prvej tretine predstavovala stav 12:11 z pohľadu hostí.

Druhá tretina spoznala meno iba jediného strelca, na veľkú radosť početnej skupiny hosťujúcich fanúšikov ním bol opäť Krejčík, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku slovenského legionára Jozefa Kováčika. Hradec sa dostal do útlmu a nechal sa súperom zatlačiť. I keď bol Mountfield dopredu tlačený vynikajúci fanúšikmi, po štyridsiatich minútach prehrával tesne 1:2.

Posledná tretina priniesla jedno z najlepších predstavení celej série. Oba tímy hrali na hranici možností, šance sa striedali na oboch stranách. Výborné výkony však podávali obaja brankári, či už Rybár na domácej strane, alebo Čiliak v bránke hostí. Zápas dospel do záverečnej power-play domácich, ktorá im však presný zásah a predĺženie nepriniesla. Práve naopak, odkrytú svätyňu Hradca trafil Vondráček a zabezpečil Komete dôležité víťazstvo.

Hokejisti Brna získali prvý mečbal, ktorý už v ďalšom zápase na domácom ľade môžu pretaviť do dlho očakávaného postupu do finále. Hviezdou zápasu sa stal obranca prvej formácie Krejčík, ktorý dva presné zásahy sám dal a na jeden gól svojim spoluhráčom prihral. Kometa ukázala taktickú vyspelosť, pevnejšie nervy ako súper a zaslúžene sa na Južnú Moravu vráti s jednozápasovým náskokom.

Hradec Králové Kometa Brno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) stav série: 2-3