08.12.2017 21:23

Aktuálně: Kometa na domácím ledě přehrála Mladou Boleslav 4:1

Autor: Zuzana Slámová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Kometa ve svém posledním zápase před reprezentační přestávkou přehrála Mladou Boleslav 4:1 a upevnila si tak páté místo v tabulce. Mladoboleslavští hokejisté si sice vytvořili několik slibných šancí, jediný gól se však podařilo vstřelit ve druhé třetině Jakubu Orsavovi. Mladá Boleslav i po prohře zůstala na devátém místě, bodově se na ni ale dotáhly Pardubice.

Brno – Hokejisté brněnské Komety si po prohrách z posledních týdnů spravili před reprezentační přestávkou chuť. Na domácím ledě přehráli Mladou Boleslav jasně 4:1. V první třetině nadělila Kometa Boleslavi tři góly, skóroval Alexandre Mallet, debutant Jan Süss a Radim Zohorna. Ve druhé třetině se svěřenci trenéra Kýhose dokázali prosadit čtyři minuty před koncem díky gólu Jakuba Orsavy, vzápětí ale dal v první přesilovce zápasu gól Tomáš Vincour a Kometa se vrátila do tříbrankového vedení. Ve třetí třetině už se gólově nikdo neprosadil.

První branku si připsala Kometa hned v první třetině po čtyřech minutách hry, kdy Radim Zohorna obral o puk obránce Mladé Boleslavi Ronalda Knota a přihrál brněnskému útočníkovi Alexandru Malletovi, který propálil brankáře Maxwella. Kometa pak ještě stupňovala tlak, ale mladoboleslavští hokejisté se ubránili a sami si vytvořili několik šancí, které se jim však nepodařilo proměnit. Necelých šest minut před koncem první třetiny se před brněnskou bránou ocitl mladoboleslavský útočník Petr Holík úplně sám, Čiliaka se mu ale prostřelit nepodařilo.

Fanoušky domácích potěšil na konci patnácté minuty junior Jan Süss, který vybojoval puk a přesným bekhendem pod víko přidal druhý gól Komety. Teprve osmnáctiletý forvard si nominaci do svého premiérového zápasu extraligy vysloužil poté, co dal v čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů v Jyväskylle hattrick. Minutu před koncem první třetiny přidal třetí gól Komety útočník Radim Zohorna, když na druhý pokus dostal odražený puk do brány. Úvodní dvacetiminutovka se obešla bez vyloučení.

Druhou třetinu začali svěřenci trenéra Kýhose aktivně, vstřelit branku se jim ale dlouho nedařilo. Na druhé straně si větší šanci vytvořil Vincour, kterému do dobré pozice nahrál Dočekal. Mladoboleslavští Kometu předčili v osobních soubojích. Šest a půl minuty před koncem druhé třetiny se málem podařilo obránci Kurkovi prostřelit Čiliaka, kterému puk vyklouzl a projel těsně kolem tyčky.

První gól mladoboleslavských hokejistů si připsal čtyři minuty před koncem druhé třetiny útočník Jakub Orsava, kterému přes celé hřiště od brankové čáry přihrál puk Pavel Musil. Za vysokou hůl následně rozhodčí vyloučili Lukáše Pabišku. Radost Boleslavi zkazil Tomáš Vincour, když v přesilovce vstřelil čtvrtý gól Komety. Branku musel zkoumat videorozhodčí, který rozhodl ve prospěch domácích. Po dvou třetinách tak Kometa vedla 4:1.

Na začátku třetí třetiny rozhodčí vyloučili domácího Michala Gulašiho na dvě plus dvě za držení a hrubost a na druhé straně Radana Lence také za hrubost. Mladoboleslavští si v přesilovce vytvořili několik šancí, Brno se však jejich tlaku ubránilo. Ve zbytku třetí třetiny si Kometa kontrolovala vedení a nepouštěla se do větších akcí. Na trestnou lavici zamířil přesně čtyři minuty před koncem zápasu mladoboleslavský Ondřej Najman, Brno však přesilovku nevyužilo a naopak samo málem inkasovalo od Dominika Pacovského. Poslední minuty už nikdo neskóroval a zápas tak skončil výhrou Komety nad Mladou Boleslaví 4:1.

Po dvou vzájemných zápasech s vyrovnaným skóre 1:1 si tak druhé vítězství připsala Kometa. Zatímco mladoboleslavské hokejisty čeká před reprezentační přestávkou ještě domácí zápas s Pardubicemi, hráči Komety se na domácí led vrátí až 20. prosince.

Klíčová slova: hokej, Kometa, Mladá Boleslav