02.12.2013 22:39


Aktuálně: Kočky z Masaryčky ovládly Kart Arenu

Autor: Karolína Peřestá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Závod nazvaný Motokárové šílenství univerzit odstartoval dnes s třetí hodinou odpolední v motokárové aréně Kart v Brně. Tato soutěž se letos konala poprvé, a i přesto o závodníky nebyla nouze.

Brno - Myšlenkou uspořádat motokárový závod chtěli organizátoři volně navázat na oblíbené souboje univerzit. Dnešního soupeření se zúčastnily univerzity tři. Závodníci z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendlovy univerzity dohromady utvořili dvacet jedna týmů po dvou až čtyřech členech.

„Vycházelo to zhruba sedm týmů na každou univerzitu, takže docela vyrovnaný stav,“ upřesnila AndreaVítězové kategorie Nejrychlejší tým. Autor: Karolína Peřestá Bukovská, hlavní organizátorka akce. Závod samotný trval zhruba dvě hodiny, během kterých se vystřídaly tři etapy po sedmi týmech, a výherní kategorie byly tři. Nejrychlejší tým, Nejrychlejší závodník a Nejrychlejší univerzita. Zatímco se jezdci jedné etapy předháněli o nejlepší čas, ostatní je pozorovali, fandili a komentovali.

Po dvou hodinách vyhlásili organizátoři výsledky, předali medaile a dary vítězům. K překvapení všech přítomných závodících mužů ale první příčky obsadil dvoučlenný ženský tým. Kočky z Masarykovy univerzity získaly prvenství ve všech třech kategoriích. „Sice nás na dráze bylo dost a nedaly se zajet až tak čistá kola, ale byla to zábava, příští rok přijdem určitě zase,“ okomentovala závod Alena Kontárová z vítězného týmu Kočky. Slečny sklidily obdiv a chválu, Masaryčka se tak stala vítěznou univerzitou v tomto motokárovém klání. 

Po závodech následuje ještě volná zábava, diskotéka a noční oslavy vítězství v restauraci Kart Arena Brno.

Celkové výsledky:

Nejrychlejší tým

1. Kočky – Masarykova univerzita

2. Chodci – Vysoké učení technické

3. Campus Racing – Masarykova univerzita

Nejrychlejší závodník

1. Kateřina Žůrková

2. Michal Macek

3. Jakub Šrámek 

Klíčová slova: motokáry, Aréna Kart, souboj univerzit

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.