04.04.2018 18:03


Aktuálně: Klauni na Jakubském náměstí slaví svůj den

Autor: Karolína Poláčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Klauni přišli oslavit svůj svátek do Divadla Bolka Polívky na Jakubské náměstí. Tradiční oslavy konající se 1. dubna letos organizátoři přesunuli o tři dny později kvůli Velikonocím, i navzdory tomu je náměstí plné návštěvníků. 

Autor: Karolína Poláčková

Brno - Před Divadlem Bolka Polívky od čtvrté hodiny odpolední dovádí klauni. Program zahájil herec a zakladatel divadla Bolek Polívka. „Jednou jsem tady přiletěl vrtulníkem, jednou jsem přijel v limuzíně, jednou dokonce na koni, tentokrát jsem se bál jet na psech, tak jsem přijel se psy. Čeká nás hezké odpoledne, těším se na to," vyjádřil se na úvod. Návštěvníci si mohou v doprovodu klaunů vyzkoušet chůzi na chůdách nebo si nechat pomalovat obličej. O hudební doprovod se stará kapela Rolling Stones Revival Band Brno.

V půl šesté večer si na své přijdou také příznivci výstav. Umělec, malíř, básník a ilustrátor Peter Válek zahájí ve foyer vernisáž expozice Přátelství je víc než manželství. Program vyvrcholí na jevišti, kde úderem sedmé hodiny večerní klauni rozjedou Re-kabaret, komponovaný večer plný komických scének. Díky letošní novince se studenti na Re-kabaret dostanou s padesátiprocentní slevou.

V Divadle Bolka Polívky klauni slaví svůj svátek 1. dubna již čtvrtým rokem, letos přesunuli oslavy o tři dny později. „Před čtyřmi lety jsme si řekli, že mají svůj svátek učitelé, rodiče i Země, zatímco klauni ne, a proto jsme jim symbolicky připsali 1. duben. Letos jsme kvůli Velikonocím oslavy trochu oddálili,“ řekl zástupce ředitele Divadla Bolka Polívky Michal Adamík.

Klíčová slova: Klauni, Divadlo Bolka Polívky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.