18.11.2014 21:18


Aktuálně: Jedle ojíněná je na náměstí Svobody

Autor: Kristýna Dlasková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Šestnáctimetrový vánoční strom dorazil ve dvacet hodin na brněnské náměstí Svobody. Dělníci ho pokáceli v lese poblíž Bílovic nad Svitavou. Místní se s jedlí slavnostně rozloučili a vypravili ji na cestu do Brna. Brňané v anketě o nejhezčí vánoční strom rozhodli více než šesti a půl tisíci hlasy. Nazdobený strom se slavnostně rozsvítí v pátek 28. listopadu, jeho rozsvěcením pak odstartují tradiční vánoční trhy.

Brno – Jedle ojíněná zvítězila v anketě o nejhezčí vánoční strom. Obdržela přes osmdesát procent hlasů, o jejím vítězství v anketě rozhodlo přes šest tisíc hlasujících. Dnes večer strom dorazil na náměstí Svobody. Dělníci strom pokáceli v lese poblíž Bílovic nad Svitavou. Místní se s jedlí slavnostně rozloučili a vypravili ji na cestu do Brna, na náměstí Svobody dorazila ve 20 hodin.

Šestnáctimetrová jedle dorazila na náměstí před osmou hodinou. Foto: Kristýna Dlasková

Instalaci vánočního stromu přihlíželo několik lidí. „Strom vypadá nádherně. V anketě jsem hlasoval pro smrk, ale všechny stromy v anketě byly pěkné. Už se těším, až bude rozsvícený a budu si moct dát ve stánku včelovinu,“ řekl Vladimír Novotný. Na rozsvícení stromu i vánoční trhy se těší i studentka Monika Krouská, která sledovala inscenaci s kamarádkou. „Za týden nebudeme chybět ani na rozsvěcení stromu, dnes jsme šly náhodou kolem. Obdivuju techniky, kteří strom zvednou do výšky a umístí tak, aby nespadl,“ uvedla Krouská.

Více o hlasování a původu stromu najdete zde

Klíčová slova: jedle, strom, vánoce, brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.