04.03.2020 23:05

Aktuálně: Hradec ukončil sérii vítězných zápasů brněnských Žabin

Autor: Zuzana Zavadilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Výhrou 58:57 porazil Sokol Hradec Králové brněnské Žabiny a potvrdil tak první místo v nadstavbě Ženské basketbalové ligy.

Brno – Do středečního zápasu vstupovaly hráčky BK Žabiny s cílem zopakovat svou výhru z Českého poháru nad Sokolem Hradec Králové. Hradecké lvice je však o jeden bod 58:57 na brněnské půdě porazily. Vynahradily si tím neúspěch ze sobotního zápasu s KP Brno a zároveň přerušily sérii devíti výher brněnského týmu.

„Neproměňovaly jsme střely. Soupeřky rychle vybíhaly do protiútoku a my jsme se nestíhaly vracet,“ zhodnotila důvod prohry hráčka Žabin Lenka Šoukalová. Z počátku hrály oba týmy vyrovnané utkání. Na konci druhé čtvrtiny ztratily Žabiny sedmibodový náskok. Hradec tak ještě stihl překlopit vedení na svou stranu a na konci poločasu vedl 39:35.

Ve třetí čtvrtině se ani jednomu z týmu nedařilo v útoku. To se odrazilo i v závěrečném nízkém skóre. Hráčky obou týmů často ztrácely míče a neproměňovaly střely zpod koše ani za tři body. „Mrzí mě, že jsme ve třetí čtvrtině nedokázaly soupeřky dorazit a nechaly jsme je nadechnout,“ vysvětlila příčinu vyrovnaného konce trenérka královehradeckého týmu Romana Ptáčková.

Na závěr utkání vzbudila v hráčkách Žabin naději série úspěšných trojek a trestných hodů, kterými dohnaly několikabodový rozdíl až na finální skóre. Ve zbývajících sekundách už však žádnou střelu neproměnily. Královehradecké basketbalistky tak zvítězily nad brněnskými Žabinami rozdílem jednoho bodu 58:57. Žabiny nyní čekají ještě tři nadstavbové zápasy, jejichž výsledek rozhodne o konečném pořadí, ze kterého budou týmy vstupovat do play-off.

Klíčová slova: basketbal, ženská basketbalová liga, sport, Žabiny, Sokol Hradec Králové