19.04.2015 20:51

Aktuálně: Hradec Králové se po další porážce přiblížil sestupu

Autor: Kulhánek Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté Hradce Králové přivítali v dnešním utkání 24. kola Synot ligy na domácím hřišti Příbram. Po vynikajícím výkonu v prvním poločase vedli hradečtí fotbalisté po čtyřiceti pěti minutách hry 2:0. Na začátku druhé půle oslabil tým obránce Marek Plašil a Příbram zápas otočila. Hradec Králové tak po další porážce zůstává na patnáctém místě ligové tabulky, Příbram je devátá.

Hradec Králové – Po včerejších výhrách Liberce a Bohemians vstupovali domácí fotbalisté do zápasu s pocitem, že musí nutně získat tři body, aby oživili své naděje na záchranu v nejvyšší tuzemské soutěži. Úkol to však nebyl vůbec jednoduchý. Vždyť hostující Příbram přijela do Hradce Králové s osmibodovým náskokem na domácí a navíc s nimi již více než čtyři roky neprohrála.

Začátek zápasu nabídl otevřený fotbal s velkým množství šancí na obou stranách hřiště. Už v 8. minutě měl první větší šanci utkání domácí záložník Halilovič, jeho střela z hranice vápna ale skončila těsně vedle branky hostujícího gólmana Kelemena. O tři minuty později vběhl do vápna Příbrami Dvořák a po faulu obránce Hájovského nařídil rozhodčí Zelinka pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný hráč a střelou do pravého horního rohu poslal domácí do vedení. Hned po dalších dvou minutách mohlo být vyrovnáno, hlavičku Bednáře však skvělým zákrokem zneškodnil Tomáš Koubek. Domácí brankář poprvé v kariéře nastoupil do ligového utkání s kapitánskou páskou, protože obvyklý kapitán Rolko zůstal tentokrát jen na lavičce náhradníků. V 21. minutě zápasu udělal obrovskou chybu hostující kapitán Zápotočný, který nabídl míč Dvořákovi, jenž nabídnutou šancí nepohrdl a svým devátým gólem v sezoně zdvojnásobil hradecké vedení. Po půlhodině hry fauloval domácí obránce Plašil Bednáře a byla z toho druhá penalta v zápase. Marek Plašil navíc dostal žlutou kartu. K pokutovému kopu se postavil příbramský střelec Bednář, jeho střelu doprostřed branky však Koubek vyrazil. David Štípek se připravuje ke střele. Foto: fchk.cz

Do kabin se tak šlo za dvougólového vedení svěřenců trenéra Pilného. Hradec Králové byl v prvním poločase aktivnějším týmem, ale i hostující hráči měli několik zajímavých příležitostí a před druhou půlí nic nevzdávali.

Do 54. minuty se na hřišti nedělo nic zajímavého, pak ale přišel blesk z čistého nebe. Hradecký Plašil zahrál rukou v pokutovém území, dostal druhou žlutou, tudíž i červenou kartu a Příbram dostala podruhé v zápase šanci kopat penaltu. Tentokrát se k ní postavil Martin Zeman a ačkoliv Koubek vystihl směr jeho střely, gólu zabránit nedokázal. Příbram po snížení ožila a i díky převaze jednoho muže v poli byla na hřišti lepším týmem. Přesto se mohli radovat domácí. Po hodině hry vystřelil z dálky Černý, Kelemen jeho pokus vyrazil jen před sebe, jenže sedmnáctiletý benjamínek Trubač z blízka trestuhodně přestřelil. Pak už na hřišti dominovali hosté. V 70. minutě obešel Zeman pěknou kličkou Holeše a z hranice vápna zamířil přesně k pravé tyči Koubkovy branky. Příbrami ale bod nestačil a dál svírala oslabené domácí hráče. O deset minut později dokonala obrat. Pilík vracel míč na malé vápno na své spoluhráče, míč ale trefil ruku hradeckého Shejbala a od ní se k překvapení diváků odrazil do domácí branky. V posledních deseti minutách už hradečtí fotbalisté nedokázali utkání zvrátit a Příbram zvítězila v Hradci Králové 3:2.

Svěřenci trenéra Pilného si i přes poločasový výsledek 2:0 připsali čtvrtou porážku v řadě a zkomplikovali si tak boj o záchranu v nejvyšší soutěži. Šest kol před koncem ztrácí na čtrnáctý Liberec pět bodů. Příbram je s 29 body devátá. V příštím kole zajíždí východočeši na hřiště Českých Budějovic, Příbram doma přivítá pražskou Duklu.

Klíčová slova: Synot liga, fotbal, Hrade, Příbram