21.05.2016 16:00

Aktuálně: Hráči Gepardu uzemnili Parodiu výsledkem 8:0 a drží si dál třetí příčku tabulky

Autor: Michaela Tvrdíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Zástupci Gepardu Brno se střetli s tabulkově slabšími hráči Parodie při příležitosti šestnáctého kola nejnižší futsalové soutěže. V letních podmínkách se utkali na hřišti v Srbské ulici v Brně. Gepardům se podařilo ve čtyřicetiminutovém klání nasázet soupeřům osm gólů, čímž si upevnili postavení mezi nejlepšími týmy třetí třídy brněnské futsalové soutěže.

Brno – V šestnáctém kole třetí třídy brněnského futsalu porazili hráči Gepardu Parodii, která je momentálně na spodním konci tabulky, výsledkem 8:0. I přes několik šancí Parodie si brankář udržel čisté konto a přesvědčivým výkonem svůj tým pomohl dovést k zasloužené výhře, která jim i nadále zajišťuje třetí příčku v tabulce.

„Je hrozné horko. Měl jsem strach, aby se to na našich výkonech nepodepsalo, ale kluci se semkli a i přes drobné chyby se nám zápas vydařil. Doufám, že takto budeme pokračovat i v následujících utkáních,“ okomentoval dnešní dění na hřišti kouč a brankář Jaroslav Hanák.

Hráči na hřišti | autor: Michaela Tvrdíková

Gepardi si šli pro výhru hned od začátku zápasu. Už ve druhé minutě byli diváci svědky šance Kopeckého, když po nahrávce z pravého křídla vystřelil a jen těsně minul levou tyč. Jeho nepřesnost napravil o dvě minuty později Hanák, který po přihrávce Kotíka poslal Gepardy do vedení. Hanák měl další šanci v osmé minutě, ale tentokrát jeho střelu brankář pokryl.

Na 2:0 zvýšil v deváté minutě Kopecký a dvě minuty po něm byl v šanci také Kotík, který po Mácově prokličkování před bránu a rychlé nahrávce trefil tyč. Těsně před koncem prvního poločasu předal Máca z levého křídla míč Kopeckému, který si počkal a přesnou střelou k pravé tyči brankáře zdolal.

Druhá dvacetiminutovka se odehrávala v podobném duchu. Gepardi ukázali, že jim patří třetí pozice v tabulce právem. Byli více na balónu a zdálo se, že u hry i více přemýšlejí. To se potvrdilo v jednadvacáté minutě, když Máca soupeřům utekl po levé lajně před brankoviště, kde na něj čekal Kopecký, který si připsal druhou branku.

V pětadvacáté minutě zvýšil Máca na 5:0 a vše nasvědčovalo tomu, že je výsledek rozhodnutý. O minutu později prověřil brankaře Gepardů Gillak, ale jeho střelu brankář chytil. Ani to však dravé šelmy nerozhodilo a v půlce druhého poločasu zvýšil Sos přesnou střelou do pravého horního rohu na 6:0. Zdrcující porážku Parodie ještě podepsal v třiatřicáté minutě svým třetím gólem Máca a taktéž Kotík, který skóre uzavřel.

„Gepardi to zvládli dobře, až na pár drobných chyb. Soupeř byl takticky daleko horší, což se na výsledku projevilo,“ zhodnotil divák David Luu.

Klíčová slova: futsal, zápas, Brno