27.10.2017 01:26

Aktuálně: Hokejisté Masarykovy univerzity prohráli zápas s týmem Univerzity Karlovy

Autor: Eliška Pavlíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté Masarykovy univerzity v Brně (HC MU) se včera utkali se svým rivalem Univerzitou Karlovou Praha (UK Praha). Napínavý zápas mezi úřadujícím akademickým mistrem České republiky HC MU a vítězem mezinárodní univerzitní ligy UK Praha skončil výsledkem 8:3 pro pražský tým. Diváci se přišli podívat na Souboj mistrů do brněnské DRFG Arény. Pořadatelé pro ně zajistili zábavu také v podobě soutěží mezi třetinami.

Autor: Eliška Pavlíková

Brno – Na čtvrteční hokejový souboj v brněnské DRFG Aréně se přijel podívat rekordní počet diváků. Na zápase Evropské univerzitní hokejové ligy mezi hokejisty Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy seděly v hledišti téměř čtyři tisíce lidí. Zápas skončil vítězstvím týmu UK Praha za výsledku 8:3. Branku týmu pražské univerzity bránil Golasowski. Brněnskou stranu hlídal brankář Oliva.

O první gól se postaral hráč UK Praha Marek Pulkrab. Puk nasměroval do brány v jedenácté minutě první třetiny. Touto brankou začala série bodů pro pražský tým. V sedmnácté minutě totiž pokračoval Petr Novák. Podařilo se mu skórovat v pražské přesile pět na tři. Lukáš Kasala zasadil gól hned v osmnácté minutě, a tím zakončil první třetinu se třemi body pro UK Praha.

Ve druhé třetině opět skórovali pražští hokejisté. Aleš Hyršl úspěšně vypálil puk na brněnskou branku dvakrát. Ve třicáté šesté minutě zápasu ho následoval Pulkrab a svým gólem zvýšil vedení týmu z Prahy na šest nula.

Hokejistům z Masarykovy univerzity se podařilo zabodovat až v poslední třetině. Skóroval Jiří Čtvrtníček, a to hned dvakrát. Račický z HC MU přidal ještě jednu branku k tomu. UK Praha ale dala další dva góly a zápas pro ně skončil vítězně 8:3.

Jiří Čtvrtníček, který získal pro HC MU dva body, po zápase připomenul složitou roli diváků. „Když byl stav jedna sedm, začal řvát dav skoro čtyři tisíce lidí. To člověka znervózní. Když všichni fandí, tak je to samozřejmě dobře. Nám to ale bohužel moc nepomohlo,“ okomentoval Čtvrtníček. „Na zápase byla super atmosféra. Řekla bych ale, že to umíme i líp,“ řekla Andrea Zlámalová, studentka Masarykovy univerzity. Pořadatelé připravili pro diváky také hry jako například závod v pití piva nebo nafukování kondomů. Někteří návštěvnící vyzkoušeli své hokejové schopnosti přímo na ledě s hokejkou a pukem, když se snažili trefit do brány.

Hokejisté i fanoušci měli možnost po zápase pokračovat do brněnského klubu Fléda.