28.09.2017 22:18

AKTUÁLNĚ: Historicky první zápas hokejového týmu MU. Medvědi nadělili sedmičku

Autor: Iveta Borková | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté HC Masaryk University vyrazili do bitvy o Sekeráš Trophy připravenou pro vítěze Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) pořádnou přestřelkou. Zápas s maďarským týmem KMH Budapešť skončil 7:5. Rozhodující byla hlavně druhá třetina, ve které se domácím podařilo vstřelit čtyři branky. Brněnští Medvědi si tak připsali do tabulky první tři body.

Autor: Iveta Borková

Brno - O čestné buly prvního zápasu brněnského týmu v EUHL se postaral děkan sportovní fakulty Jiří Nykodým. V první třetině se oběma týmům dařilo stejně, a tak byl po první třetině stav 3:3, za domácí se prosadili Vaverka, Pěška a Klíma, za hosty pak zapsali Vajda, Fekete a Komjati.

„Začátek byl trošku nervózní, postupem času se ale nervozita vytratila, začali jsme hrát svoji hru, bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb,“ litoval na začátku zápasu jeden z trenérů Josef Novák.

Druhá část se nesla ve znamení domácího týmu, do trháku poslali Medvědy Vlašín, Vomočil, Biolek a Račický, za hosty korigoval skóre pouze Németh.

Závěrečná třetina už nebyla na branky bohatá, tři minuty před koncem se snažil utkání zdramatizovat Egyed, ale tým Masaryčky si výsledek pohlídal a do kabiny přinesl první body z EUHL. „Naštěstí jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ dodal Novák.

Hokejový tým HC Masaryk University založila trojice hráčů bývalé brněnské Techniky Peter Bustin, Josef Novák a Ondřej Stehlík. Jejich cílem je umožnit studentům vzdělání při sportovní kariéře. Evropská univerzitní hokejová liga vznikla před čtyřmi roky a letos se jí bude účastnit dvanáct týmů z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska.

Do náboru pro tým Medvědů se před letošní sezónou přihlásilo víc hráčů, než se vejde do čtyř kompletních formací. "Trenéři Josef Novák a Luděk Stehlík se natrápili, než vybrali konečnou soupisku, protože všichni hráči makali, chodili na tréninky, jsou šikovní," popisoval tým hrající manažer týmu Peter Bustin. Zároveň mu přibylo ještě céčko na dresu. "Máme čtyři první pětky. To, jestli někdo hraje v první nebo ve čtvrté, nic neznamená," dodává kapitán.

Kromě hokeje se nově založený tým Masarykovy univerzity snaží pomáhat. Minulý týden byla více než desítka hráčů darovat krev v brněnské Fakultní nemocnici. Hlavní prioritou ale stále budou co nejlepší výsledky v hokejové Evropě. "Chci, aby nás to všechny bavilo. Hráče, realizační tým i fanoušky," přeje si Bustin.

Klíčová slova: hokej, Masarykova univerzita, univerzitní hokej