22.03.2018 00:00

Aktuálně: Helas nepřekvapil ani doma. Brněnští futsalisté stojí proti Chrudimi na prahu vyřazení

Autor: Ondřej Zoubek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Futsalisté Helasu Brno podlehli Chrudimi i ve druhém utkání čtvrtfinálové série a jen jediná porážka je dělí od konce sezony. Na Vodově odolávali tlaku vítěze základní části jen v prvním poločase, po přestávce inkasovali tři branky a prohráli 1:5. O jediný zásah Brňanů se postaral Tomáš Poul.

Futsalisté Helasu Brno doma podlehli Chrudimi 1:5.

Brno  Brněnstí futsalisté nepřekvapili Chrudim ani napodruhé. Druhé utkání čtvrtfinále play-off nejvyšší české soutěže ztratili v poměru 1:5. V sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrává Helas 0:2 a v pátek mu v případě porážky na půdě soupeře skončí sezona.

Zatímco první utkání v Chrudimi měl favorit od začátku do konce pod kontrolou a zvítězil 7:0, v Brně se domácí minimálně v úvodní půli postarali o napínavou zápletku. Na vedoucí gól Rešetára zareagoval brněnský Poul a až do dvacáté minuty byl stav nerozhodný. ,,Na začátku jsme měli nějaké šance, ale tak to bylo i v Chrudimi. Oni si pak počkali na své příležitosti a proměnili je," prohlásil trenér Helasu Jan Loup.

Vítěz jedenácti posledních ligových ročníků strhl vedení na svou stranu osmnáct sekund před pauzou. Po rohu Koudelky se opět trefil kapitán Rešetár, který ale nebyl s výkonem Chrudimi v první půli spokojený. ,,Čekali jsme vyrovnaný začátek a chtěli jsme ho přestát. Nechali jsme si dát gól na 1:1 a pak mohl jít do vedení Helas. Nebyl to ideální poločas, gól na jeho konci nás uklidnil," řekl zkušený český reprezentant.

Druhý poločas už se hrál pevně pod taktovkou Východočechů, kteří stupňovali tlak a zlomili odpor domácích dvěma brankami Brazilce Maxe. Nejlepší střelec soutěže těžil v obou případech z přihrávek produktivního Rešetára, jenž tak přidal k dvěma gólům stejný počet asistencí. ,,Druhá půle už byla lepší. Odskočili jsme soupeři a v pohodě jsme zvládli i jeho hru bez brankáře," podotkl Rešetár. Pět minut před koncem pečetil chrudimské vítězství 5:1 trefou do prázdné branky Matěj Slováček.

Třetí zápas čtvrtfinále mezi prvním a osmým mužstvem základní části se odehraje v pátek v Chrudimi, přesto se Brňané již smiřují s koncem soutěžního ročníku. ,,Před sezonou nám z různých důvodů odešlo dvanáct hráčů, a proto jsme tým složili z mladých. Dostali jsme se do play-off, máme dvě třetí místa z mládežnických soutěží. Vzhledem k našim amatérským podmínkám takový výsledek bereme," zhodnotil trenér Helasu a poukázal na to, že lépe než Brno skončila jen profesionální mužstva a Vysoké Mýto.

Tým Chrudimi se skládá výhradně z českých reprezentantů, které zpravidla doplňují špičkoví hráči ze zahraničí. Profesionální podmínky nabízí v české lize ještě Plzeň, Sparta, Slavia, Teplice a Litoměřice, hráči zbylých klubů kombinují futsal s civilní prací. ,,Loni jsme byli lepší než Mýto, letos je to opačně. Máme mezi sebou takovou amatérskou ligu. Ale teď je tady šikovná generace, o budoucnost se nebojím. Chtěli bychom to prolomit a dostat se příště do semifinále," dodal Loup.

S největší pravděpodobností skončí Helas popáté z posledních šesti ročníků ve čtvrtfinále. Naopak pokud Chrudim přidá třetí výhru, bude moct nadále snít o dvanáctém titulu v řadě a čtrnáctém celkově. V semifinále by hráči ERA-PACKu narazili na Litoměřice nebo Teplice.

HELAS BRNO - FK ERA-PACK CHRUDIM 1:5 (0:2)

Branky a asistence: 11. Poul - 5. Rešetár (Éverton), 20. Rešetár (Koudelka), 24. Max (Rešetár), 33. Max (Rešetár), 36. Slováček (M. Mareš). Stav série: 0:2.

Klíčová slova: futsal, futsal liga, play-off, Helas Brno, Jan Loup, Lukáš Rešetár, čtvrtfinále