20.05.2017 21:50

Aktuálně: Gólem v nastaveném čase zachránila Plzeň proti Zbrojovce naději na titul

Autor: Michael Malík | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Výhru 0:1 si připsali hráči FC Viktoria Plzeň v dnešním utkání na stadionu FC Zbrojovky Brno. Michael Krmenčík svým gólem těsně před koncem utkání udržel Plzeň před posledním kolem v boji o titul.

Utkání sledovalo 6158 diváků. FOTO: Martin Lísal.

Brno – Tým FC Viktoria Plzeň připravil brněnskou Zbrojovku gólem v 92. minutě o bod v dnešním 29. kole fotbalové ePojisteni.cz ligy. Pro Zbrojovku to byla prohra po vítězstvích ve dvou předchozích kolech. Plzeň naopak vyhrála po dvou remízách a se třemi body z utkání udržela naději na titul, o který tak má možnost zabojovat v posledním kole sezóny. Zápas byl zároveň posledním představením Pavla Zavadila v dresu Zbrojovky na domácím hřišti.

Utkání na začátku nabídlo vyrovnaný souboj, při němž si ani jeden z týmů nevytvořil výraznější převahu. Přestože se obě strany dostaly do několika šancí, žádná z nich nebyla tak jednoznačná, aby ji hráči proměnili. Bezbrankový stav zápasu nevyhovoval Plzni, která v dnešním utkání potřebovala bodovat. Naproti tomu Zbrojovka se v minulém kole zachránila v nejvyšší soutěži, a tak si mohla dovolit neriskovat. Ke konci poločasu začaly převládat emoce hráčů a rozhodčí tak do konce prvního poločasu rozdal dohromady pět žlutých karet.

Druhý poločas se nesl v mnohem útočnějším duchu. Už na začátku si Plzeňští vytvořili několik akcí, se kterými se jim však nepodařilo změnit nerozhodný stav utkání. Útočná hra Viktorie naopak vytvářela prostor pro hráče Zbrojovky, kteří se z úniků dostávali do příležitostí. Největší šance Zbrojovky byla v 90. minutě, kdy Taschy po úniku Litsingiho nebyl schopen prostřelit brankáře Bolka. Bezbrankový stav trval až do druhé minuty nastaveného času, kdy se podařilo plzeňskému Michaelu Krmenčíkovi po centru vstřelit branku.

Brno je momentálně na jedenácté příčce, díky předchozímu kolu má však jistotu na udržení se v nejvyšší české fotbalové lize. Naproti tomu Plzeň má díky třem dnešním bodům naději na zisk titulu. K tomu však potřebuje, aby Slavia v posledním kole nezvítězila.

Klíčová slova: fotbal, FC Zbrojovka Brno, FC Viktoria Plzeň