20.04.2016 00:15

Aktuálne: Futbalisti Vysokého učenia technického porazili tím Masarykovej univerzity

Autor: Pavlína Chalupková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dnes večer sa stretli hráči Masarykovej univerzity a Vysokého učenia technického v Brne na prvom spoločnom futbalovom zápase. Hoci loptu mali v prevahe masarykovskí, technici v prvej polovici skórovali dvomi gólmi. V druhej polovici sa tímu Masarykovej univerzity podarilo streliť gól a oživiť tak fanúšikov, tí sa však remízy ani víťazstva nedočkali.

Autor: Pavlína Chalupková

Brno – 2:1. S takým výsledkom zvíťazili hráči červeného mužstva Vysokého učenia technického (VUT) nad modrým mužstvom Masarykovej univerzity (MU). Na brnenskom štadióne Srbská sa oba tímy stretli, aby o šiestej večer odštartovali premiérový Futbalový súboj univerzít.

V prvom polčase červení skórovali dvomi gólmi. Do vedenia sa dostali v desiatej minúte, kedy sa o prvý gól zápasu postaral Milan Slavík. Modrí sa následne chopili iniciatívy, avšak o chvíľu boli opäť v defenzíve. Od 33. minúty viedol tím VUT vďaka Tomášovi Podanému už o dva góly. Tesne pred koncom prvého polčasu museli červení hráči striedať. Zraneného Jana Talaša nahradil Tomáš Troup.

Od druhého polčasu očakávali masarykovskí fanúšikovia plné nasadenie. Modrí ich vypočuli a v 57. minúte dal Zdeněk Sturma prvý, no zároveň i posledný gól. Napriek novým silám na ihrisku a Sturmovej veľkej šanci na vyrovnanie si nakoniec pohár odniesli červení.

Trenér VUT Miloslav Pašek sa pred začatím zápasu vyjadril, že hráči VUT sa na tréningoch sústredili najmä na kolektivitu, preto majú možnosť uspieť. Masarykovský tím viedol Karel Večeřa, ktorý kedysi trénoval prvoligovú brnenskú Zbrojovku. „Hodnotím to ako nádherný zápas. Bolo vidieť, že VUT mali zohrané mužstvo, ale naši hráči podali dobrý výkon,“ povedal Večeřa.

Po zápase sa fanúšikovia i hráči odobrali do brnenského klubu Semilasso na pozápasovú oslavu. Budúci štvrtok sa tímy oboch univerzít stretnú vo florbalovom súboji.

Klíčová slova: futbalový súboj univerzít, Vysoké učení technické, VUT, Masarykova univerzita, MUNI