02.05.2018 19:45


Aktuálně: Filmaři zahájili první ročník festivalu Serial Killer v Brně

Autor: Vojtěch Labuda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nový festival Serial Killer představí mezinárodní soutěžní přehlídku zaměřenou na televizní a webové seriály ze střední a východní Evropy. Od dnešního dne mohou návštěvníci v kině Scala, divadle Na Provázku nebo divadle Bolka Polívky vidět českou i zahraniční tvorbu významných serialových režisérů. Porota na závěr udělí cenu za nejlepší seriál v kategoriích TV a online seriál.

Audio

    Kamila Zlatušková upřesňuje informace o Seriálu.
         
    Autor: Vojtěch Labuda

Budova bývalé ČT se stala hlavním štábem organizátorem seriálu. Foto: Vojtěch Labuda

Brno - V univerzitním kině Scala dnes filmařka a zakladatelka akce Kamila Zlatušková zahajila čtyřdenní festival Serial Killer, na kterém mohou fanoušci zhlédnout akční thrillery, nová pojetí kriminálky i neobvyklá dramata. Na zahájení připravili organizátoři dva díly premiérového českého seriálu Most! Pozvání na zahájení přijali ministr kultury Ilja Šmíd, herečka Erika Starková ze seriálu Most! nebo herec Bolek Polívka. ,,Je zajímavé jít na televizi do kina místo filmu. Hlavně dnes, když jsou seriály dostupné na internetu," řekl návštěvník Ondřej Mazur.

Organizátoři zaměřili první ročník na seriály z dánské produkce. Divákům nabídnou i belgické, norské nebo ruské ukázky. ,,Pro návštěvníky jsme nachystali ukázku budoucí televizní tvorby. Představíme nové technologie a přiblížíme také problematiku financování a vývoje scénáře," uvedla ředitelka festivalu Kamila Zlatušková.

K festivalu připravili organizátoři také doprovodný program Industry. Nachystali panelové diskuze o vývoji televizního formátu. Lidé mohou také navštívit rozpravu castingové režisérky May Kvetnové a herečky Anny Geislerové, které budou mluvit o svých profesích. ,,Chceme těmito panely ukázat nové trendy na digitálním trhu, do kterého stále více zasahují online televize jako Netflix," dodala organizátorka Anna Herza Tydlitátová.

Příští ročník plánuje Kamila Zlatušková uspořádat na podzim a zapojit do něj více zemí Evropy. Také se chystá využít trezor v bývalé budově České televize v Brně, který chce přestavět na trezorové kino.

Klíčová slova: Serial Killer, festival, TV, online, seriál

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.