06.05.2017 18:15


Aktuálně: Festival Utubering na brněnském výstavišti přilákal stovky teenagerů

Autor: Marie Mrázová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Třetí ročník festivalu Utubering plného hvězd z YouTube dnes nalákal fanoušky na brněnské výstaviště. Organizátoři připravili zájemcům bohatý celodenní program. Mezi hosty nechyběl youtuber Jirka Král ani blogerky z A Cup Of Style. 

Brno - Festival Utubering mohli navštívit zájemci dnes 6. května od deseti hodin, kdy bylo slavnostní zahájení. Oproti předchozímu ročníku jej organizátoři přesunuli na víkend. Letošní program nabídl několik tematicky zaměřených pódií a zón a také venkovní pohybové aktivity.

Festival Utubering. FOTO: Marie Mrázová.

Organizátoři akce program chystali několik měsíců dopředu. „S youtubery se půl až tři čtvrtě roku dopředu setkáváme a plánujeme program. Letos jsme ho rozšířili o nová témata - adventure, což je cestovatelská zóna, a create, téma zaměřené na tvorbu,“ přiblížil organizátor festivalu Lukáš Dejl.

Účastníci festivalu měli šanci vidět své oblíbence na živo a případně si s nimi pořídit fotku. „Z programu se nejvíce těším na Kovyho. Ještě jsem však nenašla VIP zónu,“ zmínila se návštěvnice festivalu Emily Málcová.

Někteří youtubeři odpovídali přímo svým fanouškům na dotazy. Sestry Ehrenbergerovy z blogu A Cup Of Style vidí jako negativní dopad YouTube urážlivé komentáře pod videi. „Pokud někdo napíše youtuberovi pod video, že není pohledný, může si to brát velmi osobně, zvlášť pokud je to mladá dívka. My už jsme dospělé, tak si tyto komentáře už tolik nebereme,“ sdělily Lucie a Nicole Ehrenbergerovy.

Přestože je festival zacílen především na teenagery, doprovázeli je i jejich rodiče. „S organizací celé akce jsem spokojená, program je vynikající. Věřím, že některých aktivit se můžeme zúčastnit i my dospělí,“ uvedla návštěvnice festivalu Věra Vaculínová, jež zde byla se svými dětmi.

Součástí Utuberingu bylo několik informačních stánků, mezi nimiž byl i projekt e-bezpečí, který mimo jiné bojuje proti kyberšikaně. „Naše cílová skupina jsou děti. Snažíme se jim vysvětlit na konkrétních případech z České republiky, co vše se může stát v kyberprostoru. S problémem nám mohou i zavolat na linku bezpečí,“ vysvětlil člen projektu Pavel Švajner.

Celý program však nebyl zaměřen pouze na děti. V zóně rodičovského koutku se zájemci učili od neziskové organizace Loono, jež vzdělává lidi v oblasti prevence a léčby onkologických onemocnění, jak si správně prohlédnout prsa a varlata. „Doporučujeme se pravidelně vyšetřit každý měsíc, vyhradit si na to jeden den. Hlavně prevenci nepodcenit,“ řekla Bára Štastná z organizace Loono.

Festival Utubering se koná již tři roky dvakrát ročně, a to v Praze a v Brně. Brněnský Utubering letos navštívily stovky dětí a teenagerů se svými rodiči. Návštěvníkům festival nabídl pestrý program. Na závěr akce vystoupí kapely ATMO music a Slza.

Klíčová slova: youtubeři, Utuber, festival, BVV

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.