19.04.2018 17:57


Aktuálně: Festival Setkání letos poprvé baví i venku

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Studenti Janáčkovy akademie múzických umění obohatili čtvrteční program osmadvacátého ročníku mezinárodního festivalu Setkání/Encounter o venkovní pódium. V průběhu dnešního odpoledne a večera vystoupí u sochy Jošta Moravského celkem šest kapel, včetně skupiny Květy – třínásobných držitelů ceny Anděl.

Autor: Nikola Pavlasová

Brno – Mezinárodní festival Setkání/Encounter si Brňané letos poprvé mohou užít i venku. Studenti Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) postavili u sochy Jošta na Moravském náměstí  pódium a do programu zařadili malý venkovní hudební festival Open Air Stage. „O tom, že se Encounter letos přesouvá i ven jsem nevěděla. Přilákala mě sem hudba, kterou jsem slyšela na zastávce,“ řekla Petra Malá, která si poslechem hudebních čísel krátila čekání na tramvaj.

Sérii šesti koncertů odstartovalo ve tři hodiny odpoledne duo bývalých studentů JAMU Šimon Bilina a Radek Melša. O hodinu později vystoupila tříčlenná indie-rocková kapela Break Falls. Následoval koncert skupiny Eliška, jejíž členové kombinují lidové písně s elektronickou hudbou. Ve tři čtvrtě na šest si zájemci mohli poslechnout polské, slovenské, běloruské, srbské a bulharské písně v podaní českých dívek. Úderem šesté hodiny se slova ujal koordinátor festivalu Stanislav Čaban.

Venkovní program Setkání vyvrcholí dvěma večerními koncerty. „Ve čtvrt na sedm zahraje kultovní kapela Květy a úplně nakonec vystoupí progresivní brněnská kapela Ghost Of You,“ uvedl za organizátory Marek Hebelka. Po skončení programu na Open Air Stagi začíná v ArtBaru Druhý pád největší párty festivalu.

 

Klíčová slova: setkání, encounter, open air stage, JAMU

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.