13.05.2017 21:12


Aktuálně: Extrem food i hamburgerový festival praskaly ve švech

Autor: Klára Vašíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Extrem food s exotickými jídly i festival hamburgerů se konaly ve stejný den, a to 13. května. Ochutnat zajímavá jídla přišlo do Lužánek několik stovek lidí a návštěvníci bez předem zakoupené vstupenky se dovnitř nedostali. Na Burger festivalu u obchodního centra Vaňkovka mohli návštěvníci již druhý den ochutnat různé druhy populárního pokrmu v bulce.

Červy a cvrčky mohli návštěvníci ochutnat na extreme food festivalu. Foto: Klára Vašíčková

Brno – Exotická jídla, hmyz, dorty nebo různé druhy burgrů. To vše v Brně našli milovníci gastronomie v sobotu 13. května. V brněnských Lužánkách si mohli koupit exotická jídla jako sarančata, červy, šneky nebo indické, mexické a vietnamské pokrmy. Pro ty, kteří dávají přednost zajímavé kombinaci mletého masa se zeleninou nebo sýrem, byl jasnou volbou festival hamburgerů u obchodního centra Vaňkovka. Někteří navštívili obě akce, a vytěžili tak maximum z nevšedních pokrmů. Dlouhé fronty se tvořily jak v Lužánkách, tak u Vaňkovky.

 

Jedlé květiny na uvítanou. Foto: Klára Vašíčková

Hned po příchodu na Extreme food festival mohli hosté zdarma ochutnat jedlé květiny zalité v aspiku. Dalším uvítacím pokrmem byly sušenky s moučnými červy, které nikdo neváhal vyzkoušet. „Žádné červy tam necítím. Chutná to moc dobře," konstatovala asi pětadvacetileta blondýnka s načatou sušenkou v ruce.

 

Nejdelší frontu stáli návštěvníci na žabí stehýnka. Foto: Klára Vašíčková

Žabí stehýnka jsou pro mnohé zajímavou delikatesou. Spolu s červy, sarančaty a cvrčky stáli hosté nejdelší fronty právě na ně. „Žabí stehýnka obalujeme v klasickém trojobalu a následně smažíme v oleji," uvedl kuchař nevšedního pokrmu. Za žabí jednohubku zákazníci zaplatili rovných sto korun.

 

Milovníci sladkého jídla mohli ochutnat medové lívance. Foto: Klára Vašíčková

Na Extreme food festivalu si přišel na své opravdu každý. Pokud byl někdo přejedený pikantních mexických směsí nebo vietnamských rolek, mohl zamířit ke stánku se sladkostmi. K mání byly například medové lívance, které ovšem zákazník dostal s oslazenou fazolovou pastou. Kromě nich kuchaři nabízeli vafle s belgickou čokoládou nebo kávové dorty.

 

Extreme food festival se konal ve středisku volného času v Lužánkách. Foto: Klára Vašíčková

Slunečné počasí přispělo k dobré atmosféře. Návštěvníci si na trávě mohli užívat zakoupené jídlo a sledovat doprovodný program. Ten tvořil například Jiří Brzobohaty, který hrál na bubny, nebo tanečníci ze skupiny Aimirah.

 

Redaktorka Stisku sama vyzkoušela tuto nevšední potravu. Foto: Klára Vašíčková

Na cvrčky, sarančata i červy museli návštěvníci vystát témět půl hodinovou frontu. Budoucí chod běhal ještě pár vteřin před vhozením na pánev v misce na stole. Redaktorka Stisku se odradit nenechala a sarančata ochutnala.

 

Na festivalu hamburgerů návštěvníci našli stánky známých brněnských restaurací. Foto: Klára Vašíčková

Zajímavá jídla ale mohli Brňané ochutnat také u nákupního centra Vaňkovka. Na festivalu návštěvníci ochutnávali burgry hned v několika provedeních. Návštěvníci si mohli zakoupit hovězí, lososový i vegetariánský. Své umění přípravy masa předváděli i známé brněnské restaurace.

Milovníci hamburgerů mohli vybírat z několika druhů i kombinací. Foto: Klára Vašíčková

Milovníci amerického jídla mohli festival navštívit již v pátek. I dnes ale na hamburger přišlo mnoho lidí. Doprovodný program tvořily soutěže, kdy se moderátoři hostů ptali na otázky týkající se právě tohoto jídla.

Burger festival u Vaňkovky navštívilo mnoho lidí. Foto: Klára Vašíčková

Návštěvníky neodradily ani dešťové přeháňky a dlouhé fronty, které se tvořily u stánků vyhlášených restaurací. K jídlu si hosté mohli vybrat z několika druhů piv, kávy a nebo zmrzliny. Tu cukráři připravili každému zákazníkovi přesně podle jeho chuti.

Klíčová slova: burger, jídlo, sobota, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.