21.04.2018 14:49


Aktuálně: Do Brna dorazily kočky z Čech i ostatních evropských států

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tento víkend probíhá v brněnském hotelu Voroněž patnáctý a šestnáctý ročník Mezinárodní výstavy koček. Vystavovatelé jsou především z Česka, přijeli ale i chovatelé ze Španělska, Rakouska či Chorvatska. Návštěvníci uvidí i méně známé kočičí plemena, mohou hlasovat v soutěži Miss Voroněž nebo přispět na pomoc onkologickým pacientům.

Kočka v kleci. Foto: Tereza Kučerová

Brno - V hotelu Voroněž dnes začala patnáctá Mezinárodní výstava koček, která potrvá do půl šesté. „Majitelé vystaví asi sto šedesát koček. Zájem o místo na výstavě byl obrovský, bohužel jsme museli zájemce i odmítat. Odhaduji, že na výstavu přijde okolo tisíce lidí,“ uvedl člen výstavního výboru Miroslav Boušek.

Vystavovatelé jsou především z Česka, do Brna ale přijeli také chovatelé z Maďarska, Nizozemí, Rakouska, Slovenska, Španělska, Německa, Polska a Chorvatska. Na dnešní patnáctou Mezinárodní výstavu koček zítra navazuje šestnáctý ročník, který se uskuteční opět v hotelu Voroněž od osmi ráno do půl páté odpoledne.

Návštěvníci můžou vidět i vzácné rasy koček, například Thajskou kočku. „V Česku je jich málo, na výstavě jsme s touto kočkou jediní. Kocoura tohoto plemene máme z Čech, ale kočku jsme si dovezli z Ruska,“ řekla vystavovatelka Alžběta Florešová. Nejvíce zastoupenou rasou na výstavě jsou kočky Britská krátkosrstá a Mainská mývalí.

Na výstavě se objevily také kočky plemena Sphynx, které jsou charakteristické tím, že jsou téměř bezsrsté. „Tyto kočky jsou neskutečně mazlivé a jsou závislé na člověku. Je to takový mix kočky, dítěte a psa. Vypadají sice naštvaně, ale naštvané vůbec nejsou,“ říká majitelka kočky Veronika Nešporová.  

„Kočky hodnotí celkem šest posuzovatelů, mezi nimiž jsou i cizinci z Nizozemí, Itálie či Francie,“ uvedla organizátorka výstavy Nikola Arcanidu. „Plemena posuzujeme podle standardů. Sledujeme například umístění očí, délku ocasu, postavení nohou a tak dále. Kočky dělíme dle kategorie, věku nebo velikosti," řekl posuzovatel Youssef Khaled. Návštěvníci mohou také zvolit nejhezčí kočku v soutěži Miss Voroněž.

Lidé si mohou na místě koupit různé potřeby pro kočky – steliva, škrabadla, hračky či pelíšky. Také lze podpořit organizaci pomáhající dětem s onkologickým onemocněním Charita dětem zakoupením výrobků z chráněné dílny.

Klíčová slova: kočky, výstava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.