05.04.2018 19:46


Aktuálně: Divadlo kjógen zahájilo Brněnský Lunapark

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Brněnský Lunapark v kavárně Trojka zahájilo Divadlo kjógen. Divadlo odstartovalo festival Lunapark komedií s názvem Horský asketa zlodějem tomelů. Na své si dnes přijdou i milovníci hudby. Po skončení divadla bude následovat koncert Jiřího Brzobohatého.

Brno  Zahájení Brněnského Lunaparku se dnes ujalo Divadlo kjógen. Na festivalu Lunapark je stálicí. Uvádí krátké japonské komedie s názvem kjógen, což v překladu znamená „bláznivá slova“. Jiří Brzobohatý zahraje po skončení divadla na neobvyklý hudební nástroj handpan. Handpan je speciálně vytvarovaný plech v podobě pánve.

Festival Lunapark se vrací do Brna s bohatým programem. Nese název „Divadlo ke kávě“. V kavárnách po celém Brně si v dubna mohou diváci přijít do kavárny, kde Lunapark uvede originální divadelní hry. „Lunapark představí to nejlepší z brněnské nezávislé divadelní scény. Za bohatého hudebního doprovodného programu navštíví celkem patnáct různých míst. Akce se koná ve vybraných kavárnách, které se běžně významně podílí na lokálním kulturním dění,“ uvedla koordinátorka akce Alice Kordíková.

Na zahájení se sešly desítky lidí. „Festival Lunapark je vynikající koncept, každý rok se na něj těším a letos tomu není jinak. Těším se na program tohoto roku, je opravdu pestrý,“ řekl Max Záruba, jeden z návštqvníků představení. Program Lunaparku si diváci mohou vychutnat do 25. dubna. Zakončení festivalu se odehraje v kavárně Black Box Cafe, kde se folklorním stylu představí nezávislé divadlo Plešatý králíček.

Klíčová slova: Divadlo kjógen, Brněnský Lunapark, Jiří Brzobohatý,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.