04.04.2014 18:38


Aktuálně: Desítky stepařů zahájily festival

Autor: Vlčková Kamila | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Stepaři z České republiky i zahraničí navštíví Brno. V termínu od 4. do 13. dubna totiž moravské hlavní město hostí pátý ročník Mezinárodního stepařského festivalu, který chystá program pro stepaře i laickou veřejnost. Hlavním cílem festivalu je přiblížit specifický druh tance veřejnosti skrze vystoupení, stepařské lekce i semináře.

Brno – Festival oficiálně odstartoval dnes v pět hodin na náměstí Svobody. Sešlo se zde přes padesát stepařů, kteří společnou choreografií rozezněli centrum Brna. „Bylo to docela náročné, protože je nás tu hodně a choreografii jsme vlastně netrénovali nikdy dohromady,“ přiznala jedna ze stepařek Alena Jašková. Diváci nedokonalosti v sestavě přehlédli. "Bylo to skvělé, v životě jsem step takhle naživo neviděl. Je neskutečné, jak těch pár tanečníků dokáže rozezvučet celé náměstí," řekl divák Martin Havránek.

 

Součástí festivalu nebudou jen vystoupení těch nejlepších stepařů Česka a zahraničí, připraveny jsou i semináře a workshopy s lektory pro ty, kteří se budou chtít ve stepu něčemu přiučit. „Chystáme také stepařský jam, na kterém se spojí stepové improvizační umění s hudebním,“ dodala Martina Konečná, manažerka festivalu a vedoucí Tanečního studia NO FEET, které festival organizuje. Studium připravilo také lekce stepu pro zrakově postižené. Step je totiž jedním z mála tanečních stylů, který mohou takto handicapovaní lidé plně vykonávat. Novinkou pak budou programy o stepu pro děti a seniory.

Přestože festival začal dnes, už od 24. března mohou lidé navštěvovat výstavy fotografií se stepařskou tematikou v kavárně NO FEET a dalších brněnských kavárnách. Na středu 9. dubna je pro veřejnost připravena přednáška o stepu a diskuze se zahraničními hosty festivalu. Následující den mohou zájemci navštívit lekci tohoto druhu tance pro veřejnost zdarma. V pátek bude stepařský jam ve studiu NO FEET. O víkendu jsou na programu semináře pro stepaře se zahraničními lektory. V neděli večer pak festival vyvrcholí Velkolepou stepovou show v Divadle Bolka Polívky. Diváci zde uvidí špičku české stepařské scény, ale i zahraniční hosty festivalu. „Již tradičně uvidíme Costela Surbecka ze Švýcarska, který je několikanásobným mistrem světa ve stepu, dále Ukrajince Alexandra Ostanina, mistra světa z roku 2012 v sólové kategorii. Premiérově se zúčastní i jeden z nejlepších španělských stepařů Ludovico Hombravella,“ uzavírá Martina Konečná.

Podrobné informace a program festivalu najdete na jeho oficiálních stránkách

Klíčová slova: Step, festival, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.