31.10.2013 20:28


Aktuálně: Co jsem ještě neřekla. Saskia Burešová odkrývá v nové knize kus svého života

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Čtenáři a příznivci hlasatelky Saskie Burešové se dnes sešli v knihkupectví Knihy Dobrovský v Brně. U příležitosti vydání své nové autobiografické knihy tam rozhlasová a televizní moderátorka přijela předčítat a rozdávat autogramy.

Brno - Po včerejší besedě konané v brněnské Olympii, kam hlasatelka dorazila v doprovodu kmotry své nové knihy Yvonne Přenosilové, zavítala dnes Saskia Burešová do knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici. Tady legendární moderátorka představila svým fanouškům a čtenářům knihu Saskia – Co jsem ještě neřekla, jejímž spoluautorem je i producent Vítek Chadima. „Vítek Chadima se mnou chtěl už několik let napsat knihu a já jsem dlouho odolávala. Teď nazrál čas, budu rekapitulovat,“ objasnila Saskia Burešová. „Tou knihou jsem si splnil životní sen,“ doplnil Chadima.

Vzpomínková kniha přibližuje život jedné z nejznámějších českých hlasatelek a moderátorek. „Není to jen čistě autobiografická kniha. Obsahuje i ukázky dopisů od čtenářů, různé historky z natáčení či vzpomínky na osobnosti, se kterými jsem se mohla setkat,“ přiblížila obsah knihy Burešová. „Na své si přijdou i dámy, které rády experimentují v kuchyni nebo ti, kteří mají rádi citáty,“ dodala. Kromě příběhů z jejího života jsou totiž v knize i kuchařské recepty, horoskopy či množství fotografií.

Autorské čtení nalákalo do knihkupectví kolem třiceti fanoušků. Burešová nejprve zájemcům věnovala svůj podpis, poté předčítala několik kapitol ze své knihy. „Jsem starší ročník, takže paní Burešovou dobře znám. Sleduji Kalendárium a sem jsem si přišla hlavně pro podpis. S kamarádkou totiž sbíráme autogramy,“ vysvětlila návštěvnice Vlaďka Platovská.

Ani ti, kteří se toužili Saskie Burešové na něco zeptat, nepřišli zkrátka. Autorské čtení bylo totiž přerušila krátká beseda. Celé setkání zakončila moderátorka předčítáním dopisů od svých příznivců. „Kniha mapuje kus mého života,“ zdůraznila nakonec.

Televizní začátky Saskie Burešové sahají až do konce šedesátých let minulého století. Pět cen TÝTÝ, které obdržela v kategorii Hlasatelka dne, dokazují diváckou přízeň. V současnosti je známá především svým pořadem Kalendárium, který pravidelně vysílá Česká televize.

Klíčová slova: Saskia Burešová, autorské čtení, knihkupectví Dobrovský, autogramiáda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.