11.12.2012 21:19


Aktuálně: Brněnští zastupitelé odhlasovali rozpočet na příští rok

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zastupitelstvo města Brna dnes po dlouhé debatě podpořilo návrh na rozpočet města pro rok 2013. Zasedání se však neobešlo bez kritiky a protestů opozice a některých občanských sdružení.

Brno Více než tříhodinová diskuze předcházela na dnešním zasedání brněnského zastupitelstva hlasování o návrhu městského rozpočtu pro příští rok. V roce 2013 bude město hospodařit s téměř o miliardu a půl korun nižší částkou než loni a opozici se nelíbí způsob, jakým tuto situaci vedení města řeší.Na Nové radnici dnes zastupitelé města odsouhlasili návrh na nový rozpočet. Foto: Jan Pluhař

Jedním z hlavních bodů diskuze byl například nákup levnější energie v elektronických aukcích, na kterém by mohlo město výrazně ušetřit. Primátor města Roman Onderka (ČSSD) však už před týdnem na veřejné prezentaci návrhu rozpočtu uvedl, že bude zmíněný způsob nákupu energií v Brně možné uskutečnit až v roce 2014. Další kritika se na vedení města snesla kvůli zvyšování poplatku za odpad nebo neefektivní a předražené práci městských služeb. Žádný z předložených návrhů opozice však zastupitelé nepodpořili. Stejný osud měly námitky občanských sdružení jednotlivých městských částí, které se týkaly většinou rušení některých linek městské hromadné dopravy.

Přes veškeré protesty nakonec zastupitelé návrh na nový rozpočet přijali. Další informace o rozpočtu pro rok 2013 najdete zde.

Klíčová slova: Brno, rozpočet, 2013, zastupitelstvo, hlasování

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.