04.05.2016 22:15

Aktuálně: Brněnští volejbalisté nedokázali vyrovnat finálovou sérii. Titul tak slaví Liberec

Autor: Kristýna Nezhybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V dnešním šestém utkání měli možnost brněnští volejbalisté vyrovnat doma v DRFG aréně finálovou sérii proti libereckému týmu. Tentokrát ale domácí prostředí nezafungovalo jako v předešlých utkáních a liberečtí volejbalisté tak dokráčeli k titulu volejbalové extraligy, když porazili tým Volejbal Brno 1:3 na sety. Hráči Dukly Liberec tedy obhájili titul z loňské sezony.

Audio

Trenér Ondřej Marek komentuje šestý finálový zápas a celou sezonu.

Autor: Kristýna Nezhybová

Brno – Liberečtí volejbalisté v dnešním šestém finálovém zápase extraligy porazili brněnské hráče 1:3, po setech 20:25, 19:25, 25:18, 25:27 a obhájili titul z loňské sezony. Celkově finálovou sérii ovládli 4:2 na zápasy. Do brněnské DRFG arény zavítalo 5556 diváků, kteří překonali minulotýdenní rekord v návštěvnosti volejbalové extraligy.

Brněnští volejbalisté v zápase proti Liberci. Autor: Kristýna Nezhybová

Úvodní dva sety Liberečtí vyhráli hladce, kdy brněnským hráčům dělala problém hlavně liberecká obrana a servis. „První dva sety byly zcela v režii Liberce. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, ale poté jsme trošku pozměnili sestavu a podařilo se nám nakonec utkání zdramatizovat,“ uvedl po zápase brněnský trenér Ondřej Marek. „Kluci to uhráli nasazením a bojovností. První dva sety nám vycházel servis a dařila se obrana, na konci nám pomohli diváci,“ okomentoval zápas pro denik.cz liberecký trenér Michal Nekola.

Třetí sada byla dlouhou dobu vyrovnaná, pak ale Brněnští zkvalitnili hru a ke konci sady si vytvořili až šestibodový náskok. Za podpory diváků pak třetí set dotáhli do vítězného konce a vynutili si set čtvrtý. Ten měl zezačátku podobný průběh jako set předešlý, avšak Liberečtí následně domácím odskočili o pět bodů. Volejbalisté Brna ale zabojovali a sadu dokonce otočili, když získali osm bodů v řadě. Nakonec ale Dukle podlehli 25:27.

Podle Marka ale stejně skončila sezona pro brněnské hráče úspěšně. „Samozřejmě bude ještě chvíli převládat zklamání, protože si myslím, že jsme finálovou sérii zdramatizovali. Rozhodovalo se asi v neděli v Liberci, kde jsme měli dobře rozehrané dva sety a nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce,“ zhodnotil Marek.

Tým Dukla Liberec tak obhájil titul z loňského roku. Jedná se v pořadí o jejich čtvrtý titul v české volejbalové extralize. Předtím ho liberečtí hráči získali v letech 2001, 2003 a 2015. Hráči Volejbalu Brno skončili na druhém místě, což je nejlepší umístění v české extralize za dobu existence klubu.