28.04.2016 22:06

Aktuálně: Brněnští volejbalisté nečekaně zvítězili ve třetím finálovém zápase extraligy

Autor: Markéta Skopalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po dvou utkáních, jimž na domácí půdě dominovali volejbalisté Dukly Liberec, se finálová série extraligy přesunula do Brna. Do DRFG arény, domovského sídla hokejové Komety, zavítal rekordní počet diváků. Hráči se jim odměnili nečekaným výsledkem 3:0 na sety, do té doby přitom ve finále nezískali ani set.

Brněnští volejbalisté zvítězili ve třetím finálovém zápase extraligy 3:0 na sety. Autor:Markéta Skopalová

Brno – Hráči Volejbalu Brno ve čtvrtek večer ve třetím finálovém zápase extraligy nečekaně porazili volejbalisty Dukly Liberec. Snížili tak stav série na 2:1 na zápasy. V brněnské DRFG aréně zápasu přihlíželo 4016 diváků, což je nový rekord volejbalové extraligy. Domácí hráči soupeři nedovolili ani set a zároveň získali své vůbec první sety ve finálové sérii.

„Soupeř to měl dnes s námi těžké. Měli jsme hodně bloků a es, což se nám v obou zápasech v Liberci nedařilo. Taky atmosféra v hale byla neuvěřitelná. V životě jsem nehrál před takovouto kulisou, je to neskutečný zážitek,“ hodnotil po zápase brněnský smečař Marek Zmrhal, dvaadvacetiletý hráč, který byl letos nominován do širšího kádru české volejbalové reprezentace.

První set Brno v bouřlivé atmosféře vyhrálo suverénně. Již na začátku si hráči vytvořili sedmibodový náskok, kterému se soupeř marně přibližoval. I díky přesným blokům Brňané zvítězili o čtyři body. „Brněnští hráli úžasně na servisu, čímž si ulehčili následnou obranu na síti. Bylo také vidět, že se uvolnili a hra je bavila,“ komentovala zápas brněnská fanynka Martina Valtrová.

Další dva sety měly podobný scénář. Brno si vypracovalo náskok, který Liberec postupně dotahoval. Výměny byly vyrovnané, ale opět rozhodly bloky a především podání a smeče univerzála Sergeje Andrianova, který byl také vyhlášen hráčem utkání.

Následující zápas finálové série se odehraje v pátek 29. dubna v pět hodin odpoledne v DRFG aréně. „Do zítřejšího zápasu musíme vstoupit jako dnes a držet se toho. Liberec nám nebude moci oponovat,“ uzavřel Zmrhal.